پیش‌بینی وکیل سابق ترامپ از فرار رئیس‌جمهور از کاخ سفید

کدخبر: 372147
اقتصاد نیوز : مایکل کوهن وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که وی احتمالا کریسمس از کاخ سفید به عمارت مارلاگو در فلوریدا فرار می‌کند و برای مراسم تحلیف جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب این کشور به این کاخ باز نمی‌گردد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کوهن به شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت که رئیس جمهوری احتمالا تا ژانویه (دی ماه) و بعد از آن نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را به چالش می کشد.

کوهن افزود: دیدگاه من این است که ترامپ در موعد کریسمس به مارلاگو می رود و در طول مراسم تحلیف آنجا می ماند. تعجب نمی کنم که اگر وی در مراسم تحلیف نیز حضور نیابد.

کوهن، ترامپ را بازنده ای بیش نخواند و گفت که آنچه اکنون در کاخ سفید جریان دارد چیزی جز سرزنش و نکوهش نیست.

ترامپ درپی اعلام پیروزی بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا، هیچ علائمی از پذیرفتن شکست در انتخابات نشان نداده است.

در حالی که ترامپ از زمان اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ملاعام مشاهده نشده، اما ویدئویی وی را از زمین گلف نشان داده است.

رئیس جمهوری فعلی آمریکا با اشاره به مبارزه قانونی به اعضای تیمش گفت که ما راهی طولانی برای پیمودن داریم. وی در عین حال از سرقت انتخابات خبر داد و اعلام کرد که آرای زیادی به دست آورده است.

براساس این گزارش، کوهن درمورد تصمیمات بعدی ترامپ پس از ریاست جمهوری گفت که وی بر سر نتیجه انتخابات حتی پس از تحلیف بایدن در ماه ژانویه می جنگد.

کوهن افزود: ترامپ نمی تواند این واقعیت را که شکست خورده است، بپذیرد. از نظر ترامپ، مثل این است که او را بازنده بخوانید، این بدترین چیز در جهان است که می توانید او را با آن صدا کنید.

کوهن تاکید کرد که ترامپ پس از ترک کاخ سفید، هر کاری انجام می دهد تا کار را برای دولت بایدن سخت کند.

ترامپ و ستاد وی اتهام تقلب گسترده انتخاباتی در پنسیلوانیا و ایالات دیگر را بدون ارائه مدرکی معتبر مطرح کرده اند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه هفته گذشته برگزار شد و بایدن دموکرات و ترامپ جمهوریخواه در جریان آن وارد گود رقابت شدند. بایدن در این دوره از انتخابات بیش از ۵۰ درصد آرا عمومی و۲۹۰ رای الکترال را به دست آورد، اما ترامپ همچنان برای ماندن در کاخ سفید مقاومت می کند و حاضر به پذیرش نتیجه انتخابات نیست، از اینرو از شکایت به دیوان عالی آمریکا برای بررسی این مساله سخن گفته است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما