کدخبر: ۳۷۲۳۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد دیرهنگام ملک سلمان از مکرون درباره توهین به پیامبر(ص)

اقتصاد نیوز : پادشاه عربستان در گفتگوی تلفنی با صدراعظم آلمان انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز درباره پیامبر اکرم(ص) و عملیات تروریستی در اروپا را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در گفتگوی تلفنی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان کاریکاتورهای توهین‌آمیز درباره پیامبر اکرم(ص) و حملات تروریستی اخیر در فرانسه و اتریش را محکوم و بر لزوم مقابله با تندروی و افراط‌گرایی تأکید کرد.

بنابر گزارش روسیا الیوم، وی گفت: ما انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز درباره پیامبر اکرم(ص) را محکوم می‌کنیم. آزادی بیان باید یک ارزش اخلاقی باشد که احترام و همزیستی میان مردم را به وجود بیاورد نه اینکه به ابزاری برای ایجاد انزجار و درگیری فرهنگی تبدیل شود.

پادشاه عربستان بر اهمیت تقویت نزدیکی دیدگاه‌ها میان پیروان ادیان و تمدن‌ها و انتشار ارزش‌های تسامح و میانه‌روی و کنار گذاشتن انزجار، خشونت و تندروی تأکید کرد.

دو طرف درباره روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن در زمینه‌های مختلف و حمایت از تلاش‌های صورت گرفته برای موفقیت نشست گروه۲۰ که در ماه میلادی جاری در ریاض برگزار می‌شود، گفتگو کردند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند