واکسن‌های آمریکایی و چینی کرونا در انتظار مجوز سازمان جهانی بهداشت

کدخبر: 372373
اقتصادنیوز : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به نظر می رسد سازمان بهداشت جهانی هم برای واکسن mRNA شرکت آمریکایی فایزر و هم واکسن سینوواک چین (واکسن ویروس ضعیف شده) مجوز لازم را صادر می کند. این شرکت ها مدارک لازم را به این سازمان ارسال کردند و منتظر پاسخ هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر سیدمحمدرضا هاشمیان، با اشاره به ایمنی بخشی چشمگیر واکسن آمریکایی، گفت: داده ها نشان می دهد این واکسن در مقابل ویروس کووید - ۱۹، پوشش بیش از ۹۰ درصدی ایجاد می کند.

 

این متخصص بیهوشی در خصوص واکسن تولید شده شرکت داروسازی آمریکایی، عنوان کرد: براساس داده ها، واکسن تولید شده توسط شرکت فایزر با همکاری شرکت بیون تک آلمان، ایمنی بخشی بیش از ۹۰ درصد نشان داده است.

وی ادامه داد: فایزر، یک شرکت معتبر دارویی است که تولیدات آن مورد اعتماد داروسازان و پزشکان در سراسر جهان است و نوآوری های خاص خود را دارد.

هاشمیان با اشاره به اینکه این خبر دنیا را شگفت زده کرد، گفت: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود، با توجه به شرایط همه گیری، واکسن با پوشش ۵۰ درصدی ایمنی بخشی نیز مورد قبول است، اما خبر کشف واکسن این شرکت با پوشش بیش از ۹۰ درصدی، خبری مسرت بخشی است.

عضو هیات علمی دانشگاه نسبت به دسترسی مردم دنیا به این واکسن در ماه های آینده ابراز امیدواری کرد و افزود: حدود ۳۰ هزار نفر، جمعیت مورد آزمایش این شرکت بودند که واکسینه شدند و این نتایج از این تعداد جمعیت موجه است.

شرکت فایزر آمریکا به عنوان یک غول دارویی و شرکت آلمانی بیوتک در بیانیه‌ای اعلام کردند که واکسن تولیدی آن‌ها با عنوان BNT۱۶۲b۲  در ۹۰ درصد موارد در جلوگیری از عفونت کووید-۱۹ موفقیت‌آمیز بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما