اولین پیام رسمی طالبان به بایدن

کدخبر: 372424
اقتصادنیوز : طالبان با انتشار بیانیه‌ای از جو بایدن و دولت جدید آمریکا درخواست کرد که به توافقنامه طالبان با واشنگتن پایبند باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب،طالبان امروز (سه شنبه) با انتشار بیانیه‌ای از جو بایدن و دولت جدید آمریکا درخواست کرد که به توافقنامه طالبان با واشنگتن مبنی بر خروج نظامیان این کشور از افغانستان پایبند باشد. 

براساس توافقنامه آمریکا و طالبان، واشنگتن متعهد شده که در صورت تضمین این گروه بر عدم استفاده از خاک افغانستان برای حمله به آمریکا و متحدین این کشور و گفتگو با دولت افغانستان برای رسیدن به یک توافقنامه و همچنین قطع ارتباط با القاعده تمام سربازان خود را خارج کند. 

براساس گزارش رویترز، طالبان در بیانیه خود متذکر شده رئیس جمهور منتخب و دولت آینده آمریکا باید در نظر داشته باشد که اجرای توافقنامه دوحه منطقی ترین و موثرترین راه برای پایان جنگ در افغانستان است.

این اولین بیانیه رسمی طالبان پس از انتخابات آمریکا است.

این گفته در حالی اظهار می شود که پس از امضای توافقنامه طالبان سطح خشونت را در ولایت های مختلف افغانستان افزایش داده و آمریکا نیز در برخی موارد مجبور شده برای دفاع از نظامیان افغان حملاتی را انجام دهد. 

از سوی دیگر سازمان ملل نیز  اعلام کرده است که طالبان رابطه خود با القاعده را قطع نکرده و پنهانی با این گروه در ارتباط است.

پیش از این ترامپ اعلام مدعی شده بود که تا پیش از کریسمس تمام نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج خواهند شد، موضوعی که مشاور شورای امنیت ملی وی بعد از این اظهارات اعلام کرد که واشنتگتن براساس شرایط موجود در توافقنامه با آمریکا در مورد خروج نظامیان اقدام خواهد کرد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما