دیدار دستیار ارشد ظریف با بشار اسد

کدخبر: 372440
اقتصاد نیوز : علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان که در راس هیاتی به منظور رایزنی با مقامات سوریه و همچنین مشارکت در ''کنفرانس بین المللی درباره بازگشت آوارگان'' در دمشق، بسر می برد، با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این دیدار، طرفین ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری کنفرانس بازگشت آوارگان و پناهندگان در دمشق، برخورد دوگانه کشورهای غربی درباره مسائل انسانی سوریه و مانع تراشی آنها در زمینه برگزاری این کنفرانس را مورد انتقاد قرار دادند.

بشار اسد در این دیدار با اشاره به حمایت های ایران از مردم و دولت سوریه، تاکید کرد این کنفرانس می تواند مبنای خوبی برای تدوام تلاش‌های انساندوستانه و شروع بازسازی و بازگشت امنیت و رفاه برای مردم کشورش باشد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان نیز این کنفرانس را شروع مناسبی برای کاهش آلام آوارگان سوری، اعتماد سازی و بر قراری صلح و امنیت در سوریه دانست و با اشاره  به اهمیت حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی بر ادامه فعالیت های کمیته قانون اساسی سوریه تاکید و تصریح کرد که این امر می تواند نقش مثبتی در برقراری صلح و ثبات در این کشور، ایفا نماید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما