کدخبر: ۳۷۲۴۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رهبر جمهوری‌خواهان سنا از ادعاهای انتخاباتی ترامپ حمایت کرد

اقتصاد نیوز : میچ مک کانل که دقایقی پیش دوباره به عنوان رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا انتخاب شد، از تلاش ها و ادعای دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات حمایت کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: مک کانل در کنفرانس خبری جمهوریخواهان مجلس سنا، نگرانی در مورد تلاش های مداوم ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری را رد کرد و به خبرنگاران گفت که "هیچ دلیلی برای هشدار" وجود ندارد.

مک کانل در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد حمایت جمهوری‌خواهان از تلاش های ترامپ گفت: آنچه در مورد آمریکا می گویند این است که هر کسی که کاندیدا شود می تواند نگرانی خود در مورد نحوه شمارش را در هر دادگاه صالحی مطرح کند.

رهبر اکثریت سنا افزود: این اقدامات غیرمعمول نیست و نباید جای نگرانی باشد، در برهه ای از زمان سرانجام خواهیم فهمید که چه کسی در هر یک از این ایالت ها پیروز شده و رای الکترال برنده را تعیین می کند و آن شخص در ۲۰ ژانویه ( ۳۰ دی ماه) سوگند یاد می کند.

مک کانل همچنین گزارش هایی مبنی بر تلاش ترامپ برای امتناع از انتقال منابع به تیم بایدن را نیز رد کرد.

سخنان مک کانل در حالی مطرح می شود که روزنامه واشنگتن‌پست روز سه شنبه نوشت: دولت ترامپ به سازمان‌های فدرال دستور داده با تیم انتقالی بایدن هیچ‌گونه همکاری نداشته باشند.

جو بایدن شنبه شب با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند