سناتور آمریکایی: ترامپ متوهم است؛ تقلبی صورت نگرفت

کدخبر: 372486
سناتور دموکرات آمریکا درباره ترامپ گفت: رئیس جمهور متوهم است. هیچگونه تقلبی در آرا وجود ندارد. وی باخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت کانکتیکت در سخنانی ادعای «دونالد ترامپ» درباره تقلب در انتخابات را رد کرد.

وی گفت: «رئیس جمهور متوهم است. هیچگونه تقلبی در آرا وجود ندارد. وی باخته است. مردم آمریکا با حاشیه بسیار بزرگی "جو بایدن" را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند و این توهم (ترامپ) یک نمایش جانبی نیست بلکه تهاجم به دموکراسی ماست.»

این سناتور آمریکایی اضافه کرد: «یک همه‌گیری توهمی وجود دارد که از کاخ سفید در حال انتشار است و تمام حزب جمهوری‌خواه را پس از این انتخابات تحت تاثیر قرار داده است. این موضوع خطری واقعی برای این کشور است. ترامپ انتخابات را نبرده است. تمامی همکاران من این را می‌دانند.»

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکا مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری (۲۷۹ رأی الکترال از نظر سی‌ان‌ان و ۲۹۰ رأی الکترال از نظر فاکس‌نیوز)، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تاکید وی به شکایت به دیوان عالی، اداره خدمات عمومی نیز هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

شبکه «سی‌اِن‌اِن» نیز شامگاه روز دوشنبه گزارش داد ترامپ هنوز سندی را که فرایند رسمی انتقال قدرت به رئیس‌جمهور منتخب این کشور را آغاز می‌کند، امضا نکرده است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید