کدخبر: ۳۷۲۵۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی با سطح آلایندگی یورو۵

اقتصادنیوز :‌مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی با سطح آلایندگی یورو ۵ خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی اظهارکرد: همانطور که وعده داده بودیم طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی با استاندار سطح آلایندگی یورو ۵ در نیمه دوم آبان ماه کلید خورد.

وی افزود: طبق تفاهم با شرکت خودروساز ۴۰ هزار دستگاه خودرو با استاندارد یورو۵ جهت نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده تخصیص یافته است و امکان ثبت نام در طرح نقدی نوسازی برای مالکان تاکسی‌های فرسوده با مدت زمان محدود در سامانه نوسازی ناوگان(طرح ستاد) فراهم شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: در این طرح دو خودرو سمند EF۷ و پژو ۴۰۵ پایه گاز سوز پس از طی مراحل مربوط به شماره گذاری با کاربری تاکسی و استاندارد یورو ۵ مجوزهای لازم را اخذ کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: خودروی سمند در حدود ۱۱۸ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ در حدود ۱۰۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور،ضامنی درباره ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان گفت: شهرداری‌های برخی از شهرها به موضوع ورود کرده‌ و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت را فراهم کرده‌اند که این امر در افزایش میزان نوسازی مؤثر است. امیدواریم با مشارکت‌هایی که در حال انجام است تا پایان سال بتوانیم با همکاری دستگاه‌های مربوطه به ویژه شرکت خودروساز عملکرد مناسبی در این بخش داشته باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند