جنگ جهانی سوم نزدیک است؟

کدخبر: 372834
ارتش چک در گزارش اطلاعات جاسوسی سال 2019 خود در خصوص تهدید جنگ جهانی سوم هشدار داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اسپوتنیک، در گزارش سال 2019 اطلاعات جاسوسی ارتش چک که در وب سایت آن سه شنبه 10 نوامبر منتشر شده است، در خصوص تهدید جنگ جهانی سوم هشدار داده شده است. نویسندگان این گزارش، رقابت بین ایالات متحده، روسیه و چین را دلیل احتمالی درگیری عنوان کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که "به گفته تحلیلگران، درگیری جهانی در حال حاضر در مرحله اول است. جهان بینی کسانی که می توانند و می‌خواهند به طور فعال در آن مشارکت داشته باشند در حال شکل گیری است و به تدریج ابزارهای فناوری با استفاده از آن کنترل می شود."

در این سند همچنین به کاهش اهمیت حقوق بین الملل اشاره شده است. هیچ گفتگوی مسالمت آمیز به عنوان راهی برای حل تناقضات در حال ظهور وجود ندارد و اطمینان از نظم جهانی زیر سوال می‌رود. به گفته تحلیلگران این گزارش، علاوه بر این، دستکاری آگاهی عمومی به رشد تنش کمک می‌کند.

پیش از این نشریه نشنال اینترست، شانس روسیه و ناتو را در یک جنگ بالقوه ارزیابی کرده بود. کریس آزبورن، نویسنده این مطلب متذکر شده بود با توجه به نظر کارشناسان، در درگیری‌های طولانی مدت، برتری با اتحاد آتلانتیک شمالی خواهد بود.

 

 

تیتر یک
  • درس‌های مذاکرات آمریکا-شوروی در مورد تعامل تهران-واشنگتن (بخش اول)

    اقتصادنیوز: مارک کاتز، استاد علوم سیاسی دانشگاه جورج میسون بر این باور است که تاریخچه گفت‌وگوهای مسکو-واشنگتن در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما