کدخبر: ۳۷۲۹۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مقام کاخ سفید:

با فرض پیروزی ترامپ به کار خود ادامه می‌دهیم

اقتصادنیوز؛ «پیتر ناوارو» مشاور ارشد «دونالد ترامپ»، می‌گوید کاخ سفید بر اساس این فرض که ترامپ برای بار دوم به ریاست‌جمهوری انتخاب می‌شود به کارش ادامه می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یک مقام ارشد آمریکایی گفته کاخ سفید با فرض پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کارش را ادامه می‌دهد.

«پیتر ناوارو»، مشاور تجاری ترامپ گفت: «ما اینجا در کاخ سفید بر اساس این فرض داریم کار می‌کنیم که ترامپ برای دور دوم رئیس‌جمهور خواهد بود.»

کاخ سفید با فرض پیروزی ترامپ کارش را ادامه می‌دهد

وی که با فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد گفت: «چیزی که ما در اینجا دنبال آن هستیم، آرا قابل راستی‌آزمایی هستند. ما خواهیم در خصوص ادعاهای فزاینده تخلف که در شهادت‌نامه‌های امضا شده مطرح شده‌اند تحقیق به عمل آید.»

مشاور ترامپ اضافه کرد: «اما اگر به لحاظ آماری به آنچه اتفاق افتاد نگاه کنیم، رئیس‌جمهور آشکارا در این انتخابات برنده شد و ایشان در روز انتخابات، جلو بود و بعد از آن، بعد از روز انتخابات، در برخی ایالت‌های کلیدی آنها آرای لازم را برای پیش افتادن از رئیس‌جمهور به دست آوردند.»

او اضافه کرد: «ارزیابی ما این است که ترامپ دور دوم سر کار خواهد بود. ما فکر می‌کنیم که او برنده انتخاب شده است.»

«دونالد ترامپ» شب گذشته در حساب کاربری‌اش در توئیتر آمار و ارقام جدیدی درباره آنچه به ادعای او «تقلب گسترده» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است ارائه کرده است.

ترامپ در توئیتی که همه حروف آن با حروف بزرگ نوشته شده‌اند مدعی شده شرکت «دامینیون سیستم» که یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه فروش سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مربوط به رأی‌دهی الکترونیکی است ۲.۷ میلیون رأی او را حذف کرده است.

او در توئیتر نوشت: «گزارش: [شرکت] دومینیون ۲.۷ میلیون از آرا ترامپ را در سراسر کشور حذف کرده است. تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد ۲۲‍۱۰۰۰ رأی پنسیلوانیا از رئیس‌جمهور ترامپ به بایدن تغییر داده شده است. ۹۴۱۰۰۰ رأی ترامپ حذف شده است. ایالت‌هایی که از سامانه‌های شرکت دومینیون استفاده کرده‌اند ۴۳۵ هزار رأی را از ترامپ به بایدن تغییر داده‌اند.»

شرکت توئیتر زیر این پیام ترامپ برچسبی را منتشر کرده و نوشته است: «این ادعا درباره تخلف انتخاباتی، مورد مناقشه است.»

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآورد آسوشیتدپرس تا این لحظه حاکی است «جو بایدن» ۲۹۰ رأی الکترال و ترامپ ۲۱۷ رأی الکترال کسب کرده‌اند. 

برخی رسانه‌های دیگر مانند «سی‌ان‌ان» هنوز ۱۱ رأی الکترال ایالت «آریزونا» را به بایدن اختصاص نداده‌اند و بر همین اساس آرای الکترال بایدن را ۲۷۹ رأی اعلام کرده‌اند. 

 آسوشیتدپرس هنوز برآورد نهایی خود از پیروز انتخابات در ایالت‌های «جورجیا» (۱۶ رأی الکترال) و «کارولینای شمالی» (۱۵ رأی الکترال) اعلام نکرده است.

در ایالت جورجیا بر اساس شمارش ۹۹ درصد آرا، جو بایدن با ۰.۲ درصد اختلاف از ترامپ پیش افتاده است. در ایالت کارولینای شمالی با شمارش ۹۹ درصد آرا ترامپ تقریباً ۱.۵ درصد از بایدن پیشی گرفته است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. 

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. دست‌کم ۲ ایالت تا کنون شکایت‌های ستاد انتخاباتی ترامپ را رد کرده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند