کدخبر: ۳۷۳۰۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رییس پیشین سازمان سیا: ترامپ به دنبال تسویه حساب است

اقتصاد نیوز : رییس پیشین سازمان سیا معتقد است رییس جمهور این کشور با انجام تغییرات در پنتاگون به دنبال تسویه حساب شخصی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جان برنان رییس پیشین سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) جمعه شب گفت: دونالد ترامپ با انجام تغییرات در پنتاگون به دنبال تسویه حساب است.

برنان در مصاحبه اختصاصی با شبکه سی ان ان تصرح کرد: او (ترامپ) می‌خواهد مردم به وی وفادار باشند. بنابراین اخراج مارک اسپر از وزارت دفاع و جدایی مقامات کلیدی از پنتاگون توسط ترامپ را تسویه حساب می‌بینم.

رییس پیشین سیا که به عنوان صدای مخالف ترامپ شناخته شده است افزود: مشخص نیست که آیا رئیس جمهوری می‌خواهد ارتش را سیاسی کند یا اینکه به فکر انجام کاری است که بتواند امنیت ملی را قبل از روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهوری منتخب به خطر بیندازد.

برنان تاکید کرد: وی هنوز در ۷۰ روز آینده قدرت ریاست جمهوری را در دست دارد. امیدوارم اطرافیان به وی توصیه کنند که خویشتندار باشد تا رفتار عجولانه و بی پروایی انجام ندهد که متأسفانه به آن معروف شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که ترامپ پس از ترک پست ریاست جمهوری اسرار ملی را افشا نکند.

سخنان رییس پیشین سیا در حالی مطرح می‌شود که با اخراج رییس پنتاگون توسط ترامپ نگرانی های وجود دارد که رییس جمهوری آمریکا در تلاش است تا با ورود افراد وفادار به پنتاگون در هفته‌های آخر ریاست جمهوری دست به اقدامات جنجالی بزند.

ترامپ رییس جمهوری آمریکا چند روز پیش با برکناری مارک اسپر، کریستوفر میلر رییس مرکز ملی مبارزه با تروریسم را به عنوان سرپرست پنتاگون تعیین کرد.

روابط اسپر و ترامپ تابستان گذشته با مخالفت وی با طرح رییس جمهوری آمریکا برای اعزام نیرو در واکنش به اعتراضات علیه نژادپرستی تیره شد.

دو هفته پیش نیز منابع نزدیک به رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بودند که ترامپ، در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، فهرست بلندبالایی  از جمله مدیر اف‌بی‌آی رییس سیا و وزیر دفاع را برای اخراج آماده کرده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند