کدخبر: ۳۷۳۰۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عصاره این قارچ تاثیرات کرونا را متوقف می کند

اقتصادنیوز : متخصصان مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی کشف کردند که عصاره نوعی قارچ از تاثیرات ویروس کرونا جلوگیری می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، متخصصان مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "ویکتور" کشف کردند که قارچ چاگا تاثیرات ویروس کرونا را مهار می‌کند.

در این گزارش آمده است: عصاره قاچ چاگا قابلیت مهارکنندگی بالایی در برابر ویروس کرونا دارد و با توجه به تاثیر محافظتی واضح و میزان کم درجه سمی بودن آن می‌توان در مورد امکان تولید دارو‌های ضد ویروسی از آن سخن بگوییم.

تامارا تپلوکا، رئیس آزمایشگاه ویکتور می‌گوید: که تاثیر عصاره قارچ چاگا را روی خود، همسر، اقوام و همکارانی که به ویروس" COVID-۱۹ "آلوده بودند آزمایش کرده است و همه آن‌ها متوجه شدند که بعد از پنج تا هفت روز علائم عفونت از بین رفته است.

عصاره قارچ چاگا یک بازدارنده خوب برای تکثیر ویروس

از خواص مهم قارچ چاگا افزایش میزان سیالیت خون است. محققان خواستار ابداع یک بازدارنده از تکثیر ویروس کرونا بر اساس عصاره قارچ چاگا شده اند.

این گزارش تاکید می‌کند که دانشمندان قبل از هر چیز برای درمان کرونا، به داروی Bongen که از عصاره غلیظ قارچ چاگا به همراه نمک‌های کبالت و الکل اتیل تشکیل شده است، امیدوارند. هرچند، این دارو اثربخشی کمی در برابر ویروس کرونا دارد و همین امر دانشمندان را به تلاش برای تولید دارو سوق داده است.

 قارچ چاگا حاوی عناصر نادر زیادی مانند منگنز است که به عنوان یک محرک آنزیم عمل می‌کند.

در پایان این گزارش آمده است: برای به دست آوردن یک دارو یا مکمل غذایی بر اساس قارچ چاگا، بی تردید به تحقیقات بیشتری نیاز است؛ اما به هر حال می توان عصاره قارچ چاگا را با هدف مقابله با بیماری‌های ویروسی و پیشگیری از سرطان مصرف کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند