مینو محرز: تعطیلی شبانه به درد نمی خورد/ تهران باید حداقل یک هفته تعطیل شود

کدخبر: 373086
اقتصادنیوز : عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه تعطیلی شبانه اصلا به درد نمی خورد، گفت: الآن به قدری وضع بد است که باید حداقل یکی دو هفته تهران را کامل تعطیل کنند تا میزان مراجعه به بیمارستان ها و بستری ها کمتر شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، دکتر مینو محرز در خصوص تصمیم ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت های بیشتر از ابتدای آذر ماه، گفت: تعطیلی شبانه اصلا به درد نمی خورد؛ چون روزها مردم در تجمعات شرکت دارند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: بنا بوده که در خصوص تعطیلی تهران جلسه ای برگزار شود. کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و همه رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی با تعطیلی یکی، دو هفته ای تهران موافق هستند و نامه داده بودند که باید تعطیل شود و تعطیلی شبانه فایده ای ندارد. ما که با مریض مواجهه داریم نمی توانیم باور کنیم که با نبستن شهر بتوان یک هجوم بیمار را کنترل کرد. باید حداقل یک هفته کامل تعطیل شود که بتوانیم سرعت بیماری زایی و آلودگی را کمتر کنیم.

 

مینو محرز: تعطیلی شبانه اصلا به درد نمی خورد/ تهران باید حداقل یک هفته تعطیل شود

وی اظهار داشت: در همه جای دنیا ثابت شده که انگار مردم هنوز کرونا را باور ندارند. مردم باید همکاری کنند، اگر مردم همکاری نکنند برنامه دولت ها به جایی نمی رسد. ویتنام و کره جنوبی که مردم منضبطی دارند توانسته اند این بیماری را کنترل کنند. ما هم مقداری رعایت کنیم. البته این مشکل اروپا و آمریکا هم هست که مردم باید بیشتر رعایت کنند. به نظر من اگر مردم رعایت نکردند مثل همه جای دیگر دنیا باید آنها را جریمه کنیم.

محرز در پاسخ به این سؤال که آیا اعمال جریمه بر مردمی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند قابل انجام هست، گفت: الآن همه جای دنیا دارند جریمه می کنند که توانسته اند کنترل کنند. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کانادا و استرالیا جریمه های سنگین دارد. چون کسی که این پروتکل ها را رعایت نمی کند به جان بقیه هم صدمه می زند.

وی یادآور شد: بعضی ها می گویند پول نداریم ماسک بخریم. کسی نگفته ماسک جراحی بخرید؛ یک ماسک پارچه ای کافی است. به نظر من دولت مقداری ماسک تهیه کند و در اماکن پرخطری مثل مترو پخش کند و بعد اگر دیدند کسی رعایت نمی کند او را جریمه کنند. اگر در اجرای پروتکل ها مقداری سختگیری کنند، مردم مثل همه جای دنیا وادار به رعایت می شوند ولی این جوری نمی شود که مردم رها باشند که هرکاری می خواهند انجام دهند و برای افراد دیگر هم گرفتاری ایجاد شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: باید این وضعیتی که بالغ بر یک ماه است در بیمارستان ها به وجود آمده را پایین بیاورند. چون توان پرسنل و کادر درمان پاسخگو نیست و واقعا وحشتناک است. مرگ و میر هم خیلی بالا است زیرا ابتلا به این بیماری خانوادگی شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما