کدخبر: ۳۷۳۰۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مذاکرات هیأت‌های روسیه و ترکیه با محوریت سوریه

اقتصاد نیوز : مذاکرات بین دو هیأت روسیه و ترکیه در آنکارا با محوریت مساله سوریه ادامه دارد. از سوی دیگر، جنگنده‌های روسیه حملات گسترده‌ای به ادلب ترتیب دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت عربی ۲۱ اعلام کرد، آنکارا روز جمعه میزبان مذاکرات دو هیأت عالی رتبه روسیه و ترکیه بود و دو طرف در خصوص تحولات پرونده سوریه، مسائل مربوط به روند سیاسی و روند مذاکرات آستانه و نیز وضعیت میدانی ادلب به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اعضای دو هیأت روسی و سوری همچنین به بررسی پرونده پناهجویان سوری، اوضاع آوارگان داخل این کشور و نیز فعالیت حزب (پ ک ک) پرداختند.

قرار است دیدار دیگری بین دو طرف امروز (شنبه) در آنکارا برگزار شود.

در همین راستا، جنگنده‌های روسیه پس از زخمی شدن شماری از سربازان روس در جنوب ادلب، حملات گسترده‌ای را در حومه غربی ادلب ترتیب دادند.

در همین راستا، یک پایگاه وابسته به هیأت تحریرالشام در وب سایت رسمی خود اعلام کرد، گروهی از نیروهای ویژه روسیه در میدان مین در محور جبل الزاویه در جنوب ادلب افتادند و به شدت زخمی شدند و به پایگاه «حمیمیم» منتقل شدند.

هنوز وزارت دفاع روسیه این موضوع را تایید نکرده است.

در همین راستا، رسانه‌های سوریه اعلام کردند، موشک زمین به زمین در نزدیکی زندان مرکزی در غرب شهر ادلب سقوط کرد.

رسانه‌های سوریه همچنین گزارش دادند، جنگنده‌های روسیه حملات هوایی به شهرک «عرب سعید» در حومه غربی ادلب انجام دادند و یک ناو جنگی روسی در دریای حومه غربی این شهر را با موشک بالستیک هدف قرار دادند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند