به دام افتادن دو جاسوس داعشی در آنکارا

کدخبر: 373324
اقتصاد نیوز : دستگاه اطلاعاتی ترکیه از بازداشت دو جاسوس منتسب به داعش در آنکارا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه خبری آناتولی اعلام کرد، دستگاه اطلاعات ترکیه امروز یکشنبه از بازداشت دو فرد منتسب به داعش خبر داد که اقدام به کار‌های اطلاعاتی در آنکارا می‌کردند و به همراه خود ویدئو‌های حمله اتریش را داشتند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع امنیتی نوشت: این تروریست‌های خارجی در اقدامی مسلحانه در داخل گروه داعش مشارکت داشتند. نیرو‌های پلیس خانه‌ای را که آن‌ها در آنکارا در آن مخفی می‌شدند، را مورد بازرسی قرار دادند؛ به شکلی که بسیاری از اسناد و دستگاه‌های الکترونیکی کشف شد. پس از بررسی اسناد و مدارک یافت شده مشخص گردید این‌ها صحنه‌هایی از عملیاتی ترورریستی است که از سوی داعش در پایتخت اتریش در دوم نوامبر صورت گرفته و سبب از دست دادن جان ۴ نفر شده است.

طبق اعلام این خبرگزاری، کارشناسان الکترونیک در پلیس ترکیه کشف کردند که یکی از متهمان از تلفن خود راهنمای کاربر را که شامل ویژگس تعیین مختصات و به اشتراک گذاری مکان یا نقشه سه بعدی می‌شده را پاک کرده است.

با توجه به این داده ها، کارشناسان فناوری اطلاعات در پلیس با جستجوی دقیق افراد بازداشت شده توانستند به بسیاری از فیلم‌ها و تصاویر موجود در دوره فعالیت آن‌ها در مناطق جنگی با داعش دسترسی پیدا کنند.

همچنین این افراد پس از بازجویی، به کاخ قضایی منتقل شدند و در آنجا دستور بازداشت آن‌ها تا زمان رسیدگی صادر شد.

از سوی دیگر پایگاه اینترنتی روزنامه ینی شفق چاپ ترکیه از دستگیری ۱۹ تن به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش در استانبول خبر داد.

این افراد که همگی از شهروندان کشور‌های دیگر هستند در یورش همزمان نیرو‌های اداره مبارزه با تروریسم پلیس ترکیه به ۱۶ مکان از پیش شناسایی شده در ۹ منطقه استانبول دستگیر شدند.

به گفته مقامات امنیتی، این افراد که مدت طولانی در مناطق جنگی در عراق و سوریه حضور داشتند به صورت غیرقانونی وارد ترکیه شده و خود را برای عملیات تروریستی آماده می‌کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما