ترامپ تا خروج از کاخ‌ سفید چقدر ویرانی به بار می‌آورد؟

کدخبر: 373811
اقتصاد نیوز : رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در پیامی در توییتر با تاکید بر پیروزی بایدن در انتخابات گفت هم اکنون سوال این است که ترامپ تا خروج از کاخ سفید چقدر ویرانی به بار می‌‌آورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از خودداری ترامپ از قبول شکست در انتخابات انتقاد کرد.

وی در پیامی توییتری نوشت: «شما تمام آرا را می‌شمارید، گاهی اوقات پیروز می‌شوید  و گاهی اوقات بازنده‌اید. این ماهیت دموکراسی است مگر آنکه شما ترامپ باشید. در این صورت یا شما پیروز هستید یا فریاد تقلب سر می‌دهید و تلاش می‌کنید تا آرای قانونی به بیرون پرت شوند.»

شیف اضافه کرد: «بایدن پیروز شد. هم اکنون تنها سوال این است که ترامپ تا چه اندازه در مسیر خروج خود ویرانی به بار خواهد آورد.»

امروز نیز  «چاک شومر»، رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنای آمریکا در خصوص عدم هماهنگی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با تیم «جو بایدن» به منظور انتقال قدرت هشدار داد.

بعد از آنکه برخی رسانه‌های آمریکایی جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب معرفی کردند، ترامپ شکست در انتخابات را نپذیرفت و همچنان با تیم انتقالی بایدن همکاری نمیکند.

رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند که ترامپ هنوز سندی را که فرایند رسمی انتقال قدرت به رئیس‌جمهور منتخب این کشور را آغاز می‌کند، امضا نکرده است.

روزنامه «واشنگتن‌پست» نیز خبر داده دولت ترامپ به سازمان‌های فدرال دستور داده تا با تیم انتقالی بایدن هیچ‌گونه همکاری نداشته باشند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما