کدخبر: ۳۷۳۸۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دسترسی به تازه‌ترین اطلاعات درباره کرونا با نقشه گوگل

اقتصاد نیوز : گوگل امکانات جدیدی را به خدمات نقشه خود اضافه کرده تا دسترسی به تازه‌ترین اطلاعات در مورد ویروس کرونا تسهیل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از جمله این اطلاعات می‌توان به یک لایه داده‌های تازه در مورد میزان شیوع ویروس کرونا و اطلاع رسانی لحظه به لحظه در مورد میزان تراکم جمعیت در مسیرهای حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

از سوی دیگر به حالت رانندگی نرم افزار دستیار گوگل نیز امکاناتی برای کنترل صوتی برخی خدمات افزوده شده تا کاربر مجبور به لمس بخش‌های مختلف اتومبیل نباشد. به عنوان مثال برای کنترل پخش موسیقی کاربر دیگر نیازی به لمس سیستم‌های چندرسانه‌ای خودرو ندارد و می‌تواند با کنترل صوتی این کار را انجام دهد.

این نرم افزار برای کنترل صوتی تماس‌های تلفنی و پخش محتوای چندرسانه‌ای و همین طور ناوبری از طریق نقشه گوگل قابل استفاده است. همچنین این دستیار صوتی می‌تواند پیام‌های دریافتی از طریق پیام‌رسان های مختلف را بخواند، به تماس‌های تلفنی پاسخ دهد و محتوای چندرسانه‌ای را از سایت‌های مختلف بخواند.

در هفته‌های آینده میزان آلودگی نقاط مختلف در هر شهر به ویروس کرونا از طریق نقشه گوگل در دسترس خواهد بود و لینک به مراکز درمانی محلی کرونا نیز از همین طریق ارائه می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند