تظاهرات فلسطینی‌ها در محکومیت تصمیم پامپئو برای بازدید از یک شهرک یهودی‌نشین

کدخبر: 374025
هزاران فلسطینی امروز (چهارشنبه) تصمیم وزیر خارجه آمریکا برای بازدید از یک شهرک یهودی نشین در کرانه باختری اشغالی را محکوم کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  القدس العربی، هزاران فلسطینی تجمعی را در شهر البیره در مرکز کرانه باختری برگزار کردند که در این تجمع رهبران فلسطینی، نهادها، دانشجویان دانشگاه‌ها و دانش‌آموزان مدارس حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این تجمع پرچم‌های فلسطین و همچنین پلاکاردهایی را برافراشتند که روی آن‌ها شعارهایی در محکومیت شهرک سازی‌ها و بازدید مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از یک شهرک یهودی نشین در کرانه باختری نوشته شده بود.

محمود العالول، نایب رئیس جنبش فتح در سخنرانی در این تجمع گفت که بازدید پامپئو اقدام غافلگیرانه‌ای برای مردم فلسطین نیست.

العالول گفت: تمامی دولت‌های آمریکایی جانبدار اشغالگر هستند. اما دولت دونالد ترامپ نه تنها جانبدار بوده بلکه شریکی در اشغالگری‌ها است.

وی افزود: با وجود محاصره و اوضاع اقتصادی دشوار اما مردم ما به سرزمین خود پایبند خواهند بود و از آن دفاع می‌کنند.

در همین حال، واصل ابو یوسف، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین بازدید پامپئو از شهرک‌های یهودی نشین را یک چالش آشکار علیه قانون بین‌المللی دانست.

ابو یوسف در سخنرانی به نمایندگی از گروه‌های سازمان آزادیبخش گفت: دولت ترامپ تلاش می‌کند تا در زمان باقیمانده از حضور خود در کاخ سفید معامله قرن را پیش ببرد.

وی افزود این سفر، به شهرک سازی‌های غیرقانونی مشروعیت نخواهد بخشید.

بعد از این تجمع نیز راهپیمایی به سمت دیوار شهرک بسغوت راه افتاد که مایک پامپئو تصمیم دارد از آنجا بازدید کند.

پامپئو امروز قصد دارد به اراضی اشغالی رفته و از شهرک‌های یهودی‌نشین بسغوت و شهرک‌های یهودی نشین در بلندی‌های جولان اشغالی بازدید کند.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید