خبرهای پکن از ۵ واکسن کرونا ساخت چین

کدخبر: 374032
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت خارجه چین در مورد آخرین وضعیت تولید واکسن های ضد کرونا ساخت این کشور اظهار داشت: هم اکنون مرحله نهایی آزمایش بالینی پنج نوع واکسن ضد کرونا تولید چین در کشورهایی مانند امارات متحده عربی، برزیل، پاکستان و پرو در حال انجام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جائو لی جیانگ» روز چهارشنبه در کنفرانس خبری در پکن افزود: در عین حال، چند واکسن کرونای دیگر نیز در حال انجام آزمایش های بالینی مرحله اول و دوم است.  

وی تصریح کرد: چین آماده است برای تحقق دسترسی و مقرون به صرفه بودن واکسن کرونا در کشورهای در حال توسعه، تلاش کند.

واکنش چین به حمله پمپئو به سیاست های مذهبی چین

جائو لی جیانگ در ادامه گفت که سیاستمداران برخی کشورها از جمله ایالات متحده باید دست از دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر با استفاده از مسایل مذهبی بردارند.

وی اظهار کرد: پکن همچنین به کشورهای مربوطه توصیه می کند که نگذارند ایالات متحده از آن ها استفاده کند.

بر اساس گزارش ها، پمپئو در سومین نشست وزرا برای پیشبرد آزادی مذهبی که به صورت مشترک توسط وزرای خارجه آمریکا و لهستان برگزار شد از سیاست های مذهبی چین انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به این انتقادها گفت: تعداد اندکی از سیاستمداران آمریکا مانند پمپئو عادت دارند با استفاده از موضوعاتی مانند آزادی مذهبی به کشورهای دیگر تهمت بزنند.

او گفت: چین بارها مخالفت کامل خود را در این باره ابراز کرده است ما همچنین کاملا با همکاری کشورهای مربوط با آمریکا به منظور دخالت در امور داخلی سایر کشورها مخالفت می کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما