ترامپ حسابی بایدن را عصبانی کرد

کدخبر: 374226
اقتصاد نیوز : جو بایدن درباره رفتارهای ترامپ گفت: او پیام وحشتناکی درباره اینکه ما به عنوان یک کشور که هستیم، صادر می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) بار دیگر از رفتار رقیب انتخاباتی‌اش، «دونالد ترامپ» بابت عدم پذیرش نتیجه انتخابات انتقاد کرد.

بایدن گفت: «فکر کنم مردم آمریکا در حال مشاهده سطح باورناپذیری از بی‌مسئولیتی و پیام‌های بی‌اندازه مضری به دنیا درباره نحوه عملکرد دموکراسی هستند.»

او درباره رفتارهای ترامپ گفت: «[این رفتارها] پیام وحشتناکی درباره اینکه ما به عنوان یک کشور که هستیم، صادر می‌کند.»

جو بایدن در ادامه گفت: «من انگیزه او را نمی‌دانم ولی این رفتارها کاملاً غیرمسئولانه هستند.»

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی به دست آورده است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد. 

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آنها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است مطرح کرده است. این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.

ترامپ روز یکشنبه در توئیتی به طور تلویحی به پیروزی بایدن در انتخابات اعتراف کرد اما ساعتی بعد، پذیرش هر گونه شکست در انتخابات را رد کرد.

«ران کلاین»، رئیس ستاد کارکنان جو بایدن در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان پنجشنبه گفت  بایدن نگرانی‌ای درباره انتقال قدرت ندارد و روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ سوگند یاد خواهد کرد.

بایدن در کنفرانس خبری بامداد جمعه درباره تلاش‌های ترامپ برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات در میشیگان گفت: «ما در میشیگان پیروز شدیم و این نتیجه تأیید خواهد شد.»

او در ادامه درباره ترامپ گفت: «سر در آوردن از اینکه این مرد چه فکری می‌کند دشوار است. من مطمئنم می‌داند که [در انتخابات] برنده نشده و نمی‌تواند برنده شود و ما روز ۲۰ ژانویه مراسم تحلیف برگزار خواهیم کرد.»

بایدن گفت: «صرفنظر از اینکه چه انگیزه‌ای دارد کارهایی که دارد انجام می‌دهد زننده است.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما