دست و پا زدن معاون ترامپ برای جمع آوری رای در جورجیا

کدخبر: 374461
اقتصاد نیوز : معاون ترامپ مسئول تلاش نهایی برای کنترل سنای آمریکا، به رای دهندگان جمهوری‌خواه در جورجیا تاکید کرد تا در دور دوم انتخابات سنا که پنجم ژانویه ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، به دو سناتور این حزب، دیوید پردو و کلی لوفلر، رای بدهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در حالیکه مقام‌های ایالت جورجیا پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر را تایید کردند، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به یک تور در شمال آتلانتا، جورجیا پیوسته تا آرای جمهوری خواهان را برای دو سناتور در سنا جلب کند.

بنابر گزارش رویترز، پنس در جمع صدها تن از حامیان جمهوری خواهان در منطقه کانتون، آتلانتا گفت: جورجیا، من امروز با تیم اتوبوسی برگشتم چون ما به ادامه دادن این نبرد نیاز داریم. تا وقتی که دیوید پرد و کلی لوفلر را به یک اکثریت جمهوری خواه برنگرداندیم، دست از مبارزه بر نمی‌داریم.

دموکرات‌ها امید دارند که با پیروزی "جون اوسوف" و "رافائل وارناک" در دور دوم انتخابات سنا بتوانند اکثریت سنا را به دست بیاورند که می‌تواند به موفقیت چشمگیر بایدن در کنگره سال آتی میلادی منجر شود.

پنس در جمع حامیان جمهوری خواه فریاد می‌زد: رای بده، جورجیا! در مسیر باش و رای بده!

رای گیری پیش از موعد برای انتخابات سنا ۱۴ دسامبر است.

معاون ترامپ که کاخ سفید اعلام کرد بار دیگر پیش از برگزاری انتخابات دور دوم سنا به جورجیا می‌رود، با همراهی "سانی پردو"، وزیر کشاورزی آمریکا در این سفر است.

جورجیا از ۱۹۹۶ تاکنون هیچ سناتور دموکراتی را انتخاب نکرده اما امید جمهوری خواهان پس از پیشی گرفتن بایدن در این ایالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ترامپ با ۴۹.۵ درصد در مقابل ۴۹.۲ درصد رنگ باخته چون این نخستین بار در سه دهه گذشته است که یک کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری در این ایالت پیروز شده است.

پنس همچنین بار دیگر وعده داد که ترامپ به مقابله با نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ادامه می‌دهد و باعث شد تا مردم شعار "سرقت رای را متوقف کنید" و "چهار سال دیگر" سر دهند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما