رقابت قیمت واکسن کرونای روسی با نمونه آمریکایی

کدخبر: 374755
اقتصاد نیوز : روسیه اعلام کرد قیمت واکسن کرونا ساخت این کشور به نام «اسپوتنیک وی» چند برابر ارزانتر از دو واکسن آمریکایی کرونا خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، امروز (یکشنبه) در مطلبی در حساب کاربری ویژه واکسن اسپوتنیک -وی در شبکه اجتماعی توییتر، قیمت این واکسن روسی با واکسن های آمریکایی کرونا به نام های پفایزر و مادرنا مقایسه شده است.

 در این توییت یاداور شده است: قیمت یک دوز واکسن پفایزر ۱۹.۵ دلار و یک دوز واکسن مادرنا ۲۵-۳۷ دلار است.

در ادامه توییت اسپوتنیک وی خاطرنشان شده است باتوجه به این که برای هر بار واکسیناسیون یک نفر به دو دوز واکسن نیاز دارد قیمت واکسن پفایزر برای واکسیناسیون ۳۹ و هزینه واکسن مدرنا هم بین ۵۰-۷۴ دلار خواهد بود.

در ادامه گفته شده است که بهای واکسن اسپوتنیک وی چند برابر کمتر از این ارقام خواهد بود.    

به گزارش خبرگزاری تاس، یک مقام صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه دست اندر کار تولید واکسن اسپوتنیک وی به تازگی به خبرنگاران گفت که هفته آینده بهای این واکسن اعلام خواهد شد. 

پیشتر اعلام شده بود که تاثیر واکسن اسپوتنیک وی ۹۲ درصد است در حالی که  واکسن آمریکایی پفایزر  ۹۰ درصد اعلام شد. 

 سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه موسوم به «روس پاترب نادزور» (دست اندر کار امور مبارزه با بیماریهای واگیر) روز سی آبان ماه از آغاز تولید انبوه واکسن دوم کرونا در روسیه خبر داد.

به گزارش ایرنا، یک مقام دفتر مطبوعاتی سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه به خبرگزاری ریانووستی گفت: مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک «وکتور» در نووسیبیرسک تاکنون  ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا به نام «اپی واک کرونا» تولید کرده است.

وی افزود: مطابق برنامه قرار است تا پایان سال جاری میلادی ۵۰ هزار دوز از این واکسن تولید شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما