اعتراف عربستان سعودی به خودزنی

کدخبر: 375004
وزارت انرژی عربستان سعودی رسما اعلام کرد که در پی یک حمله به شمال جده یک مخزن سوخت در ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی جده آتش گرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس،‌ وزارت انرژی عربستان سعودی، شامگاه امروز (دوشنبه)، رسما وقوع آتش‌سوزی یک تأسیسات نفتی این کشور در شمال جده را تأیید کرد.

این اعلام پس از آن است که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، بامداد امروز (دوشنبه)، اعلام کرد، یگان موشکی ارتش یمن موفق شد با موشک هدایت‌پذیر «قدس ۲» ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی را هدف بگیرد.

به گزارش روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، وزارت انرژی این کشور اعلام کرد: «در پی یک تجاوز تروریستی با پرتابه، مخزن سوختی در ایستگاه توزیع محصولات نفتی در شمال جده، آتش گرفت».

در ادامه این گزارش ادعا شده است که نیروهای امدادی آتش را خاموش کرده‌اند و این حمله هیج تلفات جانی در پی نداشته است.

این اذعان درست پس از آن صورت می‌گیرد که سایت (TankerTrackers) فعال در زمینه ردیابی تانکرهای نفتی، هدف قرار گرفتن تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی توسط ارتش یمن را تأیید کرد.

از سوی دیگر، اذعان وزارت انرژی عربستان سعودی در حالی است که شبکه «سی ان ان»، امروز، گزارش داد، برخی منابع در شرکت آرامکو خبر داده‌اند، تأسیسات این کشور در جده هدف قرار گرفته؛ اما موفقیت‌آمیز نبوده است.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین تحولات امروز بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ در روزی که اغلب شرکت‌های بازار سرمایه با افت قیمت مواجه بودند، بزرگان شاخص‌ساز به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید