نه دوباره شورا به گرانی بلیت مترو و اتوبوس

کدخبر: 375357
اقتصادنیوز : معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران روز گذشته از بلیت 5 هزار تومانی مترو سخن گفته بود که امروز رییس شورای شهر تهران با تاکید بر این که شورا با گرانی بلیت مترو و اتوبوس موافق نیست گفت : مردم نگران افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی نباشند .

به گزارش اقتصادنیوز ،مدتی پیش شهرداری تهران در لایحه ای به شورای شهر درخواست داده بود نرخ بلیت مترو و اتوبوس را برای جبران ضرر و زیان های کرونایی ناوگان حمل و نقل عمومی گران کنند . لایحه ای که در شورای شهر تهران رد شد و شورای شهر درآمدهای حاصل از این افزایش را در برابر کاهش درآمد و هزینه ها ناچیز دانست که به نگرانی و تبعات اجتماعی منفی که این افزایش قیمت دوباره دارد نمی ارزد . همچنین پیش بینی شد فرمانداری تهران نیز با این افزایش ها مخالفت کند اما روز گذشته باز هم مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران  اعلام کرد: قیمت تمام شده بلیت مترو 15هزار تومان است که یا باید قیمت واقعی بلیت را از مردم بگیریم که دولت مخالف آن است یا باید جبران شود و در بودجه سنواتی دولت سهمی برای توسعه مترو در نظر گرفته شود.

وی افزود: ما نمی‌گوییم مردم 15 هزار تومان بدهند اما می‌توان 5 هزار تومان از آنها گرفت.

این سخنان وی بازتاب های منفی بسیاری داشت تا آنجا که علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر در واکنش به این سخنان معاون حمل و نقل و ترافیک نوشت : در تنگناها و فشارهای اقتصادی بی سابقه امروز، باید با تأمل بیشتر با مردم سخن گفت.

وی افزود: امروز دیدم پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو تا ٥ هزار تومان از زبان یکی از مسوولین، تیتر بسیاری از رسانه ها شده است.فراموش نکنیم که مرجع تصویب قیمت حمل و نقل عمومی، پارلمان شهرى متشکل از نمایندگان مردم درشوراى شهر⁩ است. همان شورایی که اخیرا با افزایش قیمت بلیت ⁧مترو⁩ و ⁧اتوبوس⁩ مخالفت کرد.

 محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم ،‌درباره موضوع افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی به خبرگزاری فارس گفت : هنوز طرح یا لایحه‌ای در این زمینه به شورای شهر ارائه نشده است که اعضای شورا بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی افزود: به نظرم، کسی در شورای شهر موافق افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل نیست و شهروندان نگران نباشند.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از کرونا دچار آسیب‌های زیادی شده ولی جبران این مشکلات مالی باید توسط دولت و شهرداری انجام گیرد و اینکه موضوع افزایش نرخ در حال حاضر مطرح شود اقدام درستی نیست.

هاشمی تأکید کرد: بنده نیز به هیچ عنوان در شرایط کنونی موافق افزایش نرخ کرایه‌‌های مترو و اتوبوس نیستم.

 

 

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید