مجوز تست انسانی واکسن ایرانی کرونا صادر شد

کدخبر: 375359
اقتصادنیوز : وزیر بهداشت گفت: یک واکسن کرونای ایرانی مجوز آزمایش انسانی را گرفت و از هفته آینده تست‌های انسانی شروع می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، نمکی وزیر بهداشت اظهار کرد: ما در پایان طرح شهید سلیمانی دستاورد بزرگی به جهان ارائه خواهیم کرد مردم اگر هنوز شاهد آمار بالای مرگ و میر خستند ناشی از آمار بالای بیماران در بیمارستان هاست و در آینده با کاهش موارد بستری شاهد کاهش مرگ و میر خواهیم بود.

وی افزود:‌رعایت دستورالعمل‌ها به بالای ۹۰ درصد رسیده و نشان از همراهی مردم در اجرای محدودیت هاست، سه نگرانی پس از اعمال محدودیت‌ها داشتیم، یکی از این دغدغه‌ها ترافیک صبحگاهی بود زیرا فعالیت شرکت های خصوصی و ادارات دولتی بیش از آنچه فکر می کردیم، بود و مقرر شد فعالیت ادارات دولتی کاهش پیدا کند و ادارات در حد تعطیل باشند.

نمکی گفت: از شرکت‌های خصوصی درخواست می کنیم که همراهی کنند و در غیر این صورت همکاران در وزارت بهداشت، کشور و رفاه مجبور به برخورد خواهند شد.

وزیر بهداشت بیان کرد: یکی از نگرانی‌های ما توزیع مرغ در بازارهای روز و تره بار بود که موجب تجمع مردم شد و رییس جمهور به وزیر صمت و جهادکشاورزی دستور دادند به موضوع ورود کنند.

نمکی گفت:‌ تامین واکسن کرونا را از سه طریق دنبال می کنیم یکی از خرید واکسن از طریق کوواکس سازمان بهداشت جهانی است که ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز از این طریق وارد می کنیم که ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر و حدود ۱۰ درصد جمعیت را پوشش می دهد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: همچنین تامین حدود ۵.۵ میلیون دوز را در قالب قرارداد مشترک تولید با یکی از کمپانی‌های صاحب‌نام دنبال می‌کنیم. حدود ۲۰ میلیون دوز را از کمپانی دیگری خریداری می‌کنیم و در نهایت ۴۱ تا ۴۲ میلیون روز واکسن را برای ۲۱ میلیون نفر تهیه خواهیم کرد.

نمکی گفت:‌ واکسن کرونای داخلی هم خوشبختانه به خوبی دارد پیش می‌رود و علی‌رغم ذهنیت برخی افراد که به تولید داخلی ایمان و باور ندارند که شرکت‌های دانش بنیان و جوانان خوش فکر و خوش اندیشه و دانشمند کشور می توانند موفق باشند اما از بین ۱۲ شرکت دانش بنیان ۴ مورد پیشرفته تر هستند و سازمان جهانی بهداشت مراحل پیشرفت کار را قبول کرده است و یک شرکت مجوز آزمایش انسانی را گرفت و از هفته آینده تست های انسانی شروع می‌شود. 

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید