بررسی نفتکش صافر در سواحل الحدیده از سوی کارشناسان سازمان ملل

کدخبر: 375402
اقتصاد نیوز : سازمان ملل متحد مدعی شد جنبش انصار الله یمن با اعزام کارشناس برای بررسی وضعیت نفتکش صافر موافقت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، الجزیره اعلام کرد، سازمان ملل مدعی شد نامه‌ای رسمی از جنبش انصار الله یمن در خصوص موافقت با پیشنهاد اعزام کارشناسان برای ارزیابی وضع نفتکش صافر در سواحل الحدیده دریافت کرده است.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل این اقدام را گامی مهم توصیف کرد و هدف از اعزام کارشناسان را ارزیابی وضعیت نفتکش صافر و اجرای محافظت‌های اولیه و ارائه دستورات و فرمول‌ها برای اقدامات مورد نیاز و انجام اقدامات مطلوب جهت خنثی سازی خطرات نشت کردن نفت در سواحل عنوان کرد.

سازمان‌های بین المللی خواستار تخلیه نفت موجود در انبار‌های این نفتکش شده اند تا از نشت احتمالی نفت و وقوع بزرگترین فاجعه زیست محیطی در دریای سرخ جلوگیری به عمل آید.

نفتکش صافر به گفته وزارت نفت یمن حامل یک میلیون و ۲۸۷ هزار بشکه نفت خام مأرب است که از سال ۲۰۱۶ تاکنون از سوی عربستان سعودی در ۴.۸ مایلی بندر رأس عیسی در استان الحدیده متوقف شده است.

وزیر شیلات یمن هشدار داد در صورت انفجار نفتکش صافر بسیاری از کشور‌های موجود در سواحل دریای سرخ و خلیج عدن و صد‌ها هزار خانواده که حرفه آن‌ها صیادی است، تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

گفته شده حدود ۱۲۱ جزیره و ۶۵۰ نوع ماهی در این محدوده دریایی وجود دارد و انفجار این نفتکش باعث از بین رفتن تمامی آن‌ها می‌شود.

محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن از مدت‌ها قبل ضمن محکوم کردن ممانعت از فروش نفت از سوی متجاوزان اعلام کرده بود که مسئولیت هرگونه نشتی انبار نفتی شناور شرکت «صافر» بر عهده سازمان ملل و کشور‌های متجاوز است.

تیتر یک
  • اصلاح فنی در بازار طلا؛ نوسان در ارزهای دیجیتالی؛

    اقتصادنیوز:خانه نشینی در دوران پاندمی مردم را به سمت سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال جلب کرد و با نزدیک شدن به نقطه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما