دادگاه تجدیدنظر فدرال فرجام خواهی ترامپ در مورد آرای پنسیلوانیا را رد کرد

کدخبر: 375753
دادگاه تجدیدنظر فدرال فرجام خواهی تیم حقوقی رئیس جمهور آمریکا در مورد آرای پنسیلوانیا را به علت ناکافی بودن دلایل رد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  فارس، یک دادگاه تجدیدنظر فدرال آخرین تلاش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای به چالش کشاندن نتیجه انتخابات را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» تیم حقوقی ترامپ روز جمعه شکست دیگری را متحمل شد و دادگاه تجدیدنظر فدرال در فیلادلفیا آخرین تلاش برای به چالش کشاندن نتیجه انتخابات در این ایالت را رد کرد.

در حالی که قضات این ایالت ادعاهای ستاد ترامپ درباره تقلب در این ایالت را بدون دلیل توصیف کرده، ستاد رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده‌اند که از دیوان عالی درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

تیم قضایی ترامپ به ریاست «رودی جولیانی» هفته پیش درخواست خود به دادگاه پنسیلوانیا را ارائه کرد و جولیانی در جلسه‌ای به مدت ۴ ساعت به صورت شفاهی مدعی شده که تقلب گسترده‌ای در آرای پنسیلوانیا روی داده اما وی هیچگونه شواهد ملموسی در این باره به دادگاه ارائه نکرده است.

این رویداد ۴ روز پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات پنسیلوانیا نتیجه شمارش آرا در این ایالت را که به نفع «جو بایدن» بوده مورد تایید قرار دادند.

شمارش آرا در آمریکا نشان می دهد که بایدن توانسته بیش از ۸۰ میلیون رای را بدست بیاورد که رکوردی در تاریخ آمریکا به شمار می‌آید.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد. ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت‌هایی را درباره تقلب در فرایند رأی‌گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرد. اکثر این شکایت‌ها رد شده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه نیز گفته بود: «همین الان جدول‌بندی آراء [انتخابات] را دیدم. امکان ندارد بایدن ۸۰ میلیون رأی آورده باشد. این یک انتخابات ۱۰۰ درصد متقلبانه بود».

تاکنون نتایج انتخابات در ایالت‌های داکوتای شمالی، اوکلاهما، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، یوتاه، ورمونت، ویرجینیا و وایومینگ مورد تایید قرار گرفته و نتیجه بقیه ایالت‌ها نیز منتظر تایید است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید