اعلام زمان انتخابات سراسری مالزی از سوی نخست وزیر این کشور

کدخبر: 375926
نخست وزیر مالزی امروز (شنبه) اعلام کرد، کشورش زمانی که همه گیری کروناویروس جدید به پایان برسد یک انتخابات سراسری برگزار خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، محی الدین یاسین، نخست وزیر مالزی این اظهار نظر را بعد از کسب حمایت پارلمان از بودجه ارائه شده از سوی دولتش مطرح کرد.

پارلمان مالزی روز پنجشنبه لایحه مربوط به بودجه این کشور را که حاوی بزرگترین بودجه درخواست شده تا کنون بود، با رای گیری شفاهی تصویب کرد.  این اتفاق در پی چند هفته تهدیدهای مخالفان و برخی از همپیمانان محی الدین برای از مسیر خارج کردن برنامه بودجه ای دولت برای سال ۲۰۲۱ که می توانست به یک بحران منتهی شود افتاد.

محی الدین در یک سخنرانی خطاب به نشست عمومی سالانه حزبش موسوم به برساتو که به صورت مجازی برگزار شد گفت: اگر خدا بخواهد زمانی که کووید ۱۹ تمام شود ما یک انتخابات سراسری برگزار خواهیم کرد.

او اظهار کرد: ما حکم را به مردم برخواهیم گرداند و می گذاریم آنها تصمیم بگیرند که چه دولتی می خواهند.

دولت محی الدین یاسین که هشت ماه است مشغول به کار است،  اکثریتش با دو کرسی را در پارلمان حفظ کرده و توانسته جلوی به چالش کشیدن رهبری از سوی انور ابراهیم رهبر مخالفان را دفع کرده و مخالفتهای فزاینده در داخل بزرگترین بلوک در ائتلافش (UMNO) را مهار کند.

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید