تکذیب شایعات درباره عوارض استفاده از ماسک

کدخبر: 375928
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: استفاده از ماسک به عنوان عامل مهم بازدارنده از ابتلا به کرونا هیچ گونه عوارض جانبی برای استفاده‌کنندگان ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دکتر محمد مهرتک گفت: اخیرا شایعات و مطالب غیرواقع و فاقد پشتیبانی علمی و پزشکی مبنی بر عوارض جانبی استفاده از ماسک در فضای حقیقی و یا فضای مجازی جامعه انتشار یافته که هیچ کدام از این مطالب صحت ندارد.

وی اظهارداشت: استفاده از ماسک‌های استاندارد نه تنها هیچ گونه عارضه جانبی ندارد، بلکه علاوه بر بازدارندگی از ابتلا به بیماری مهلک کرونا موجب پیشگیری از مبتلا شدن به سایر بیماری‌های مسری واگیردار از جمله سرماخوردگی و آنفلوآنزا می‌شود. 

رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال با بی‌اساس دانستن شایعات مربوط به کاهش اکسیژن خون ، تشکیل سنگ لوزه در گلو در زمان استفاده از ماسک و یا سایر شایعات، به مردم توصیه کرد به شایعات غیرعلمی توجه نکرده و سایر پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا را نیز رعایت کنند.

دکتر مهرتک با ارزیابی مثبت اقدامات هفته پیش در خصوص افزایش محدودیت‌های اجتماعی همراه با کاهش روند ابتلا به کرونا در خلخال افزود: ادامه این روند منجر به تبدیل وضعیت این شهرستان از نارنجی به زرد و سفید در روزهای آتی خواهد شد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید