تحقیر امارات توسط اسرائیل همزمان با آغاز پروازهای مستقیم

کدخبر: 375998
اقتصاد نیوز : رژیم صهیونیستی از ورود دو اماراتی به اراضی اشغالی پس از فرود هواپیمای این کشور در فرودگاه بن گوریون ممانعت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بیش از دو ماه از امضای توافق خفت‌بار عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی در واشنگتن می‌گذرد اما هر روز این مساله روشن‌تر می‌شود که صهیونیست‌ها از این توافق صرفا برای پیشبرد اهداف خود و دور کردن کشورهای عربی از ملت فلسطین بهره می‌برند تا به راحتی بتوانند به خواسته‌های شوم خود در فلسطین به ویژه قدس و مسجد الاقصی دست یابند.

دو روز پیش رسما آغاز پروازهای مستقیم بین ابوظبی و تل آویو اعلام شد اما با این حال، رژیم صهیونیستی از ورود دو اماراتی به اراضی اشغالی پس از فرود هواپیمای این کشور در فرودگاه بن گوریون ممانعت کرد.

پایگاه خبری روزنامه "یسرائیل هیوم" تاکید کرد که مسئولان فرودگاه بن گوریون پس از فرود هواپیمای شرکت "فلی دبی" به دو شخصیت سرشناس اماراتی که جزو مسافران این هواپیما بودند و به دعوت اختصاصی شرکت "لیزر مدلینگ" راهی فلسطین اشغالی شده بودند، اجازه ورود ندادند.

این روزنامه افزود که این دو نفر با وجود پر کردن برگه‌هایی که وضعیت سلامت آنان را تایید می‌کرد، باز هم از سوی اداره مهاجرت رژیم صهیونیستی اجازه ورود به فلسطین اشغالی را نیافتند.

این دو فرد اماراتی از این شیوه تعامل صهیونیست‌ها شاکی شده و نسبت به آن اعتراض کردند اما در نهایت راه به جایی نبرده و مجبور شدند به امارات بازگردند!

هویت این دو فرد مشخص نشده اما برخی منابع در فرودگاه بن گوریون گفته‌اند که آن‌ها دو فرد مهم و سرشناس بودند که در امارات از احترام زیادی برخوردارند!

در همین راستا، اداره مهاجرت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شهروندان اماراتی حق ورود به فلسطین اشغالی را ندارند!

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسرائیلی‌ها به رغم تن دادن امارات به توافق خفت‌بار سازش همچنان به شیوه‌ای تحقیرآمیز با اماراتی‌ها تعامل می‌کنند.

این توافق با محکومیت گسترده‌ای از سوی فلسطینیان همراه بود. آن‌ها چنین توافقی را خیانت به آرمان و مقدسات فلسطین می‌دانند.

پس از امضای این توافق، هیاتی اماراتی به قدس اشغالی سفر کرده و از مسجد الاقصی بازدید کرد که این مساله خشم نمازگزاران فلسطینی را در پی شد و آن‌ها اعضای این هیات را از این مسجد مبارک بیرون راندند.

اماراتی‌ها در توجیه امضای این توافق خفت‌بار مدعی بودند که در قبال لغو طرح الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی به آن تن داده‌اند و قرار است در چارچوب این توافق جنگنده‌های اف 35 اماراتی را خریداری کنند، اما نه طرح الحاق کرانه باختری متوقف شد و نه تاکنون این کشور توانسته به این جنگنده‌ها دست یابد و رژیم صهیونیستی اعلام کرده که تنها در شرایطی حاضر به موافقت با فروش جنگنده‌های اف 35 به ابوظبی است که آمریکا جنگنده‌های پیشرفته تری در اختیار این رژیم قرار دهد تا همچنان برتری نظامی آن در منطقه حفظ شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما