واگذاری حق بهره‌برداری از مقبره صور اسرافیل به انجمن روزنامه‌نگاران

کدخبر: 376172
اقتصادنیوز :‌اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح واگذاری حق بهره‌برداری از مقبره صور اسرافیل به انجمن روزنامه‌نگاران تهران را تصویب کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، در صحن امروز شورای شهر یک فوریت واگذاری حق بهره‌برداری از مقبره صوراسرافیل مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را در این زمینه مطرح کردند.

محمدجواد حق‌شناس، به عنوان پیشنهاددهنده این طرح گفت:‌ساماندهی مکانی به نام شهدای مشروطه طی سال‌های اخیر به صورت مداوم توسط اعضای شورای شهر مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی بیان داشت: تعدادی از چهره معروف مشروطه در زمان استبداد فقیه در باغ شاه زندانی و به دار آویخته شدند که صور اسرافیل پدر روزنامه‌نگاری ایران در این محل شهید شده است.

این عضو شورای شهر تهران گفت:‌متأسفانه پیکر این فرد در قبرستان شهر دفن نشده و به بدترین شکل به بیرون از شکل انتقال یافته است اکنون با گسترش شهر این مقبره در مجاورت بیمارستان لقمان قرار گرفته و شهرداری تهران در راستای ساماندهی مقبره شهدای مشروطه اقدامات لازم را انجام داده است و حتی دو واحد مجاز را نیز تملک کرده است.

وی گفت:‌در راستای تکریم شهدای رسانه با هماهنگی سازمان زیباسازی و منطقه 11 شهرداری تهران همچنین موافقت شورای شهر طرح بهره‌برداری انجمن روزنامه‌نگاران تهران و بازسازی این مقبره را با کمک شهرداری در نظر گرفته‌ایم.

سرانجام اعضای شورای شهر تهران پس از بحث و گفت‌وگو در این زمینه به یک فورت طرح الزام شهرداری به واگذاری حق بهره‌برداری از مقبره صور اسرافیل به انجمن روزنامه‌نگاران تهران رأی موافق دادند.

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما