مکرون برای ارائه کمک‌ به لبنان شرط گذاشت

کدخبر: 376831
اقتصاد نیوز : امانوئل مکرون که میزبان یک کنفرانس مجازی در مورد کمک به لبنان بود، چهارشنبه شب گفت که ماه جاری میلادی بار دیگر به لبنان سفر خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیو به نقل از ایرنا، ​دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز چهارشنبه با تاکید بر لزوم نظارت دقیق بر بانک مرکزی لبنان، اعلام کرد که هیچ کدام از برنامه‌ها و اصلاحات ارائه شده در نقشه راه فرانسه برای حل بحران اقتصادی و سیاسی لبنان، به مرحله اجرا نرسیده است.

رییس جمهوری فرانسه تاکید کرد: وخامت اوضاع مالی لبنان به این معناست که این کشور با مشکلات روزافزونی مواجه خواهد شد. چیزی که بررسی و نظارت دقیق  بر بانک مرکزی را حتمی و قطعی می‌کند.

یک مقام مسئول در ریاست جمهوری فرانسه نیز بیان کرد: قدرت‌های جهانی همچنان سیاستمداران لبنانی را تحت فشار قرار خواهند داد.

مکرون در پی انفجار مهیب ۱۴ مرداد ماه گذشته در بندر بیروت، ۲ بار راهی لبنان شد و با مسؤولان این کشور درباره اجرای طرحی موسوم به طرح فرانسه درباره آنچه که ایجاد اصلاحات در لبنان خوانده شد، رایزنی کرد.

طبق جدول زمانی تعیین شده در این طرح، قرار بود طرح اصلاحات فرانسه تا ماه اکتبر سال جاری (ماه گذشته میلادی) آغاز شود اما آغاز این طرح تاکنون به دلیل انصراف مصطفی ادیب از تشکیل دولت جدید و مأمور شدن مجدد سعد الحریری به جای ادیب، با شکست مواجه شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما