برنامه ترامپ برای خروج دیپلمات‌های آمریکا از عراق

کدخبر: 376835
اقتصاد نیوز : دو مقام آگاه در دولت ایالات متحده از دستور رئیس جمهور این کشور برای خروج دهها دیپلمات آمریکایی از خاک عراق خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دولت کنونی ایالات متحده به ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» دستور خروج نیمی از دیپلمات‌های این کشور از سفارتخانه خود در بغداد را صادر کرد.

یک مقام دولت ایالت متحده و همچنین یک مقام وزارت خارجه این کشور تأیید کردند که این کاهش در شمار کارکنان سفارتخانه به احتمال بسیار موقتی خواهد بود.

با این حال، «متیو توئلر» سفیر ایالات متحده در عراق همچنان در سمت خود باقی خواهد ماند.

پولیتیکو، این رسانه سیاسی در ادامه گزارش خود مدعی شد که با توجه به تشدید تنشها در روابط دو کشور در هفته‌های پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ، هنوز مشخص نیست که چه زمانی شمار کارکنان دیپلماتیک در این سفارتخانه بار دیگر افزایش یابد. ذکر این نکته لازم است که وزارت خارجه ایالات متحده به ندرت اطلاعات دقیقی در مورد تعداد کارکنان در سفارتخانه‌های مختلف خود ارائه می‌دهد.

گفتنی است که اوایل سال جاری میلادی، دولت دونالد ترامپ در واکنش به حملات مکرر راکتی به سفارتخانه این کشور در بغداد تهدید کرد که سفارتخانه بزرگ و بسیار مستحکم خود در عراق را بطور کامل تعطیل خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما