شینزو آبه به دادگاه می رود

کدخبر: 376884
پس از استعفای نخست وزیر ژاپن از سمت خود، دادستان این کشور او را برای پاسخگویی به سوالاتی درباره تخلفات مالی در دوران ریاستش فراخواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دادستان توکیو از شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن خواست برای پاسخ به برخی سوالات درباره تخلفات مالی در دوران نخست وزیریش در دادگاه حاضر شود.

بر اساس آنچه رویترز نوشته است، به گزارش کیودو نیوز و سایر رسانه‌های محلی، دادستان توکیو از شینزو آبه خواسته است تا برای جواب به سوالاتی مانند  ضیافت‌های شامی که گروه سیاسی او برای هوادارانش برگزار کرده است، به دادگاه بیاید. 

کیودو با استناد به منابع ناشناس نزدیک به موضوع اعلام کرد : دادستان‌ها تصمیم گرفته اند پرونده‌ای را نیز علیه وزیر امور خارجه آبه به دلیل گزارش نکردن بخشی از هزینه‌های دولت که چگونه و در کجا صرف شده است، تشکیل دهند.

 شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن رکورد طولانی ترین مدت زمان رهبری در تاریخ ژاپن را دارد و در طول این مدت ناظر بر روند بازیابی کشورش از بحرانهای مختلف اعم از زلزله، سونامی و فاجعه هسته ای بوده است. او چندی پیش به دلیل مشکلات جسمانی از سمت خود استعفا داد.

 

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید