نامه احساسی پله برای مارادونا

کدخبر: 376940
اقتصادنیوز : اسطوره فوتبال برزیل در نامه‌ای احساسی به اسطوره فقید فوتبال آرژانتین که یک هفته پیش در گذشت ادای احترام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم، با همه مقایسه‌‌های بعضاً جنجال‌آفرین میان پله و دیه‌گو مارادونا برای معرفی آنها به عنوان بهترین فوتبالیست تاریخ، رابطه آنها هرگز تیره و تار نشد. با توجه به تفاوت سنی این دو اسطوره تاریخ فوتبال، شاید تصور می‌شد این پله باشد که زودتر این دنیا را ترک کند به خصوص بعد از بیماری‌هایی که سال گذشته گریبانش را گرفت اما تقدیر اینگونه رقم خورد که پله خبر درگذشت رقیب آرژانتینی‌اش برای کسب عنوان بهترین بازیکن تاریخ را بشنود، اتفاقی که دقیقاً یک هفته پیش رخ داد و مارادونای 60 ساله را برای همیشه از میان اهالی فوتبال برد.

پله جزو اولین نفراتی بود که به درگذشت مارادونا واکنش نشان داد اما برای او بیان صرفاً چند جمله برای عرض تسلیت و ابراز ناراحتی کافی نبوده و به همین خاطر هم در یک نامه به شیوه‌ای احساسی با رقیب و البته دوست قدیمی‌اش وداع کرد.

 پله در نامه‌ای که در صفحه شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نوشته است: امروز 7 روز از زمانی که ما را ترک کردی می‌گذرد. خیلی از مردم تمام عمرشان من و تو را با هم مقایسه کردند. تو نابغه‌ای بود که دل دنیا را بردی، یکی که وقتی توپ به پایش می‌چسبید جادو می‌کرد، یک اسطوره حقیقی اما برای من تو بالاتر از همه این‌ها بودی، تو همیشه برای من یک دوست فوق‌العاده خواهی ماند یک دوست با قلبی بسیار بزرگ. امروز می‌دانم که دنیا جای بهتری می‌بود اگر ما می‌توانستیم کمتر خودمان را با هم مقایسه کنیم و به جای آن بیشتر یکدیگر را تحسین کنیم. پس الان می‌خواهم به تو بگویم که دیه‌گو تو با هیچ کسی قابل مقایسه نیستی.

پله 80 ساله ادامه داد: زندگی تو در صداقت تعریف می‌شد. تو به شیوه‌ای خاص و بی‌نظیر خودت به ما آموختی که می‌‌توانیم خیلی بیشتر از این‌ها عاشق باشیم و به یکدیگر بگوییم "دوستت دارم". رفتن زودهنگامت به من اجازه نداد این را به تو بگویم و به همین دلیل فقط آن را برایت می‌نویسم:«دیه‌گو، من دوستت دارم». دوست عزیز من، از تو به خاطر همه خاطراتی که در طول سفرمان برایم ساختی ممنونم. یک روز در آسمان‌ها من و تو در یک تیم کنار هم بازی خواهیم کرد و آن روز من برای اولین باری بدون آنکه گل زده باشم، مشتم را به آسمان می‌برم چون دوباره توانسته‌ام تو را در آغوش بگیرم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما