کاروان نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

کدخبر: 376987
یک کاروان حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی متعلق به نیروهای موسوم به ائئلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا روز پنجشنبه از عراق وارد مناطق کردنشین شمال شرق سوریه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این کاروان از اقلیم کردستان عراق و از طریق گذرگاه مرزی الولید راهی پایگاه های نظامی نیروهای ائئلاف در حومه الحسکه سوریه شد.

کاروان شامل۴۰ دستگاه کامیون حامل وسایل لجستیکی، تجهیزات نظامی و  تانکر سوخت بوده است.

«کوین کوبسی» فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی مقابله با گروه داعش در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایگاه محل استقرار این نیروها در شهر رمیلان در تاریخ ۲۴ نوامبر گفت که نیروهای ائتلاف به ارایه کمک به نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) ادامه می دهد زیرا جنگ علیه داعش در شمال و شرق سوریه هنوز پایان نیافته است.

قسد از سال ۲۰۱۴ شریک اصلی ائئلاف بین المللی مقابله با داعش است و یگان های مدافع خلق کرد ستون اصلی آن به شمار می رود.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به قسد کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند و در ماه‌های گذشته هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده‌اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید