این درد اولین نشانه ابتلا به سرطان پروستات است

کدخبر: 377130
دانشمندان می‌گویند سرطان پروستات در ابتدا هیچ علامتی ندارد، اما به مرور علائم بیماری در فرد بروز می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اکسپرس، سرطان پروستات از رایج‌ترین سرطان‌ها در میان آقایان است. براساس اعلام مرکز سلامت عمومی انگلیس سالانه بیش از ۴۰ هزار نفر در این کشور به این سرطان مبتلا می‌شوند. سرطان پروستات تا زمانی که به مرحله پیشرفته خود نرسیده است، هیچ علائمی ندارد.

سرطان پروستات زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های سرطانی این بخش اقدام به تکثیر بی هدف می‌کنند. این امر می‌تواند برای سال‌ها بدون علامت باشد. تا زمانی که پروستات به اندازه کافی بزرگ نشده و مجاری ادرار را مسدود نکرده است، فرد هیچ علامتی را در خود مشاهده نمی‌کند. زمانی که این اتفاق بیافتد فرد شاهد علائمی همچون تکرر ادرار، زور زدن در زمان ادرار کردن، و احساس آنکه مثانه همچنان پر بوده و به طور کامل تخلیه نشده است، خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است سرطان پروستات می‌تواند به استخوان‌های اطراف لگن و حتی دنده‌ها سرایت کند. همین امر منجر به درد استخوان در فرد می‌شود. این درد به مرور طی چند هفته تشدید می‌شود. این درد در نهایت به صورت مستمر فرد را درگیر می‌کند و در نتیجه فرد از خوابیدن در طول شب ناتوان می‌شود.

محققان می‌گویند دیگر درد‌های ناشی از سرطان پروستات می‌تواند متفاوت‌تر باشد. برای مثال، درد مفاصل ممکن است در اول صبح تشدید شود، اما به طور دائمی رخ ندهد. توصیه می‌شود در صورت مشاهده نخستین علامت مرتبط با سرطان پروستات به پزشک عمومی مراجعه کنید.

 هنوز دلیل اصلی ابتلا به سرطان پروستات کشف نشده است، اما برخی عوامل می‌تواند خطر ابتلا به آن را در مردان افزایش دهد. سن، نژاد و سبک زندگی در این موضوع بسیار تاثیر گذار است. براساس اعلام مرکز سرطان انگلیس، سرطان پروستات در مردان ۷۵ تا ۷۹ ساله بسیار رایج است.

همچنین شواهد نشان داده است مردان آفریقایی تبار و سفید پوستان بیشتر از آسیایی تباران (زرد پوستان) در خطر ابتلا به این سرطان قرار دارند. برخی تحقیقات نیز از چاقی به عنوان یکی از فاکتور‌های تاثیرگذار در این سرطان خبر می‌دهند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما