حمله هوایی آمریکا به غیرنظامیان در جنوب افغانستان

کدخبر: 377160
اقتصاد نیوز : طالبان مدعی شد که در حمله هوایی آمریکا به جنوب افغانستان ۱۸ نفر کشته و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند و این حمله را سرپیچی از توافقنامه قطر خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا در ادامه «سرپیچی‌‌های مکرر» از توافقنامه قطر هواپیماهای آمریکایی روستای «لوی‌باغ» شهرستان «نادعلی» ولایت «هلمند» را بمباران کردند.

وی تاکید کرد که این حمله به مرکز این گروه و خانه‌های غیرنظامیان در حالی انجام شد که محل بمباران از منطقه جنگ بسیار دور است و در آنجا هیچ فعالیت نظامی وجود ندارد.

احمدی تصریح کرد: «آمریکا نخست یک بار بمباران کرد و وقتی مردم برای بیرون کشیدن اجساد و انتقال نظامیان به محل رفتند 7 بار دیگر حملات پهپادی انجام داد که در نتیجه 18 نفر کشته و 3 تن دیگر زخمی شدند».

وی افزود که «در این حملات همچنین 4 خانه تخریب شد و یک دستگاه خودرو و 4 موتورسیکلت نیز منهدم گردید».

سخنگوی طالبان ادامه داد که این حمله «سرپیچی علنی» از توافقنامه قطر است و این اقدام «حتماً عکس‌العمل» خواهد داشت و وضعیت را به سوی تشنج سوق می‌دهد.

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۷ اسفند

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۷اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است…

از دست ندهید
بلیط هواپیما