لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه خانواده حسنی مبارک

کدخبر: 377244
اقتصاد نیوز : دیوان دادگستری اتحادیه اروپا از لغو تحریم‌های خود علیه رئیس جمهوری فقید مصر، خانواده و اموال وی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا تحریم‌های اعمال شده علیه حسنی مبارک، رئیس جمهوری فقید مصر و افراد خانواده‌اش را لغو کرد.

این دیوان همچنین حکم بلوکه شدن اموال خانواده مبارک را لغو کرد.

در بیانیه دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در این باره آمده است: شورای اتحادیه اروپا باید خودش از اتهامات نسبت داده شده به مبارک و خانواده‌اش اطمینان حاصل کند و به اشاره‌های مقامات مصر اکتفا نکند.

این دیوان در ادامه تأکید کرد: به لطف لغو تحریم‌ها خانواده رئیس جمهوری فقید مصر می‌توانند در اموال خود در اروپا تصرف کنند.

در همین حال، فرید الدیب، وکیل مدافع خانواده حسنی مبارک در واکنش به حکم دیوان دادگستری اروپا گفت که وی علیه طرف‌های مربوطه در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا به دلیل کم‌کاری از انجام تحقیقات درباره این پرونده طی ۱۰ سال گذشته شکایت خواهد کرد.

رئیس دادگاه تجدیدنظر مصر نیز اخیراً موافقت خود را با لغو تصمیم منع خانواده حسنی مبارک و همسرش سوزان ثابت در تصرف در اموالشان اعلام کرد.

دادگاه کیفری قاهره در سال ۲۰۱۶ مبارک و دو پسرش را به اتهام فساد مالی سه سال حبس محکوم کرد.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا نیز در سال ۲۰۱۸ در راستای حکم صادر شده علیه مبارک در مصر، حکم بلوکه اموال و دارایی وی در اروپا را صادر کرد اما وکلای خانواده مبارک خواستار تجدیدنظر در این حکم شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما