اتهام به دختر ترامپ به دلیل فریبکاری

کدخبر: 377267
اقتصاد نیوز : دادستان کل واشنگتن دی سی اظهارات ایوانکا ترامپ درباره اتهامات مالی پدرش را فریبکارانه اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه هیل اعلام کرد، پس از بازجویی از ایوانکا ترامپ درباره سوء استفاده از بودجه مراسم تحلیف پدرش، دادستان کل واشنگتن اظهارات وی را گمراه کننده خواند.

این نشریه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی نوشت: کارل راسین، دادستان کل واشنگتن دی سی، روز پنجشنبه گفت: شهادت ایوانکا ترامپ در تحقیقات درباره هزینه‌های مراسم تحلیف پدرش "به شدت گمراه کننده" بوده است.

اوایل آن روز، بزرگترین دختر رئیس جمهور ترامپ گفت در تحقیقات درباره استفاده از بودجه مراسم تحلیف پدرش شهادت داده است.

ایوانکا ترامپ و اشلی بایدن

او در بیانیه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد نوشت: "این هفته بیش از ۵ ساعت در دفتر دادستان کل بازجویی شدم و آن‌ها پول‌هایی را که در مراسم تحلیف به هتل ترامپ پرداخت شده است زیر سوال بردند. من یک نامه الکترونیک از ۴ سال پیش را به آن‌ها ارائه دادم که نشان می‌داد من دستورالعمل‌هایی را برای دریافت «نرخ عادلانه بازار» به هتل ارسال کرده بودم. "

راسین گفت: با اظهارات علنی [ایوانکا] ترامپ در این زمینه موافق نیست.

او در مصاحبه‌ای با شبکه ام اس ان بی سی گفت: "با همه احترامی که برای ایوانکا ترامپ قائل هستم، آنچه که او امروز مطرح کرد بسیار گمراه کننده و در بهترین حالت، بخشی از ماجرا بود. "

[ایوانکا] ترامپ برای توضیح درباره اتهامات سوء استفاده از بودجه مراسم تحلیف رئیس جمهور در سال ۲۰۱۷ بازجویی شد. در ماه ژانویه، راسین از سازمان ترامپ و کمیته تحلیف ریاست جمهوری شکایت کرد و مدعی شد آن‌ها با سوء استفاده، بیش از یک میلیون دلار پول جمع آوری شده را در زمان مراسم تحلیف ۲۰۱۷ به هتل ترامپ پرداخت کرده اند.

گفته شده است رئیس جمهور به طور پیشگیرانه‌ای درباره بخشش ایوانکا ترامپ، اریک ترامپ و دونالد ترامپ جونیور قبل از پایان ریاست جمهوری اش صحبت کرده است تا بتواند از آن‌ها در مقابل خطرات قانونی احتمالی پس از روی کار آمدن بایدن محافظت کند. اما اتهامات دولتی شامل بخشش فدرال نمی‌شود.

تیتر یک
  • بررسی روند سهم پول از کل حجم نقدینگی اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: بررسی روند اجزای نقدینگی نشان می دهد تورم انتظاری در ایران در ماه های گذشته رو به افزایش است، این امر در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما