نتانیاهو: ترامپ متشکریم، فراموش نمی‌کنیم

کدخبر: 377634
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مراسمی خصوصی با سفیر آمریکا به مناسبت سومین سالگرد اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان "پایتخت اسرائیل" گفت: "مردم یهود این را فراموش نمی کنند. "

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این مراسم با حضور دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اراضی اشغالی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خاطر خوش خدمتی هایش برای این رژیم تقدیر کرد.

بنابر گزارش روسیا الیوم، وی به اقدامات ترامپ در طول ریاست جمهوری از جمله به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان "پایتخت ابدی اسرائیل" و همچنین به رسمیت شناختن "حاکمیت" رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان و طرح به لصطلاح صلح وی موسوم به "معامله قرن" که نتانیاهو آن را "طرح صلحی واقع بینانه" توصیف میکند اشاره کرد.

همچنین بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: "من خوشحالم که ترامپ اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و برای همیشه پایتخت ما باقی خواهد ماند. ما از این حمایت بسیار خوشحالیم و البته به همکاری با دولت جدید امیدواریم."

 فریدمن نیز مدعی شد: ترامپ در ۶ دسامبر ۲۰۱۷ تصمیمی "شجاعانه" اتخاذ کرد و بنابراین "پیامی واضح به جهانیان رساند که ایالات متحده بدون ترس کنار متحدان خود ایستاده است."

source: اقتصاد نیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید