این افراد خامه نخورند

کدخبر: 377797
اقتصادنیوز : متخصصان تغذیه معتقدند که افراد مبتلا به فشار خون و اضافه وزن باید از مصرف خامه پرهیز کنند.

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از باشگاه خبرنگاران ،از میان این خوراکی‌ها اغلب افراد، تمایل بیشتری به مصرف خامه دارند. باید توجه داشت که مصرف بیش از حد خامه می‌تواند زنگ خطری برای آغاز یا تشدید بیماری باشد.

به گفته متخصصان تغذیه، این فرآورده‌ لبنی به دلیل میزان چربی بالا در گروه چربی‌ها دسته بندی می‌شود و به همین دلیل مصرف آن را برای همه افراد توصیه نمی‌شود. این متخصصان معتقدند برای تامین ویتامین ها و انرژی لازم بدن، بهتر است از مواد تغذیه ای دیگری استفاده شود.

افرادی که دچار فشار خون، اضافه وزن، دیابت و همچنین کبد چرب هستند اصلا نباید خامه مصرف کنند زیرا این محصول به دلیل حجم بالای چربی که دارد، منجر به افزایش وزن و بالا رفتن قند خون می‌شود.

خامه

علاوه بر این افراد بیمار، کسانی هم که بیماری خاصی ندارند، باید حداقل در هفته دو بار از خامه در وعده صبحانه استفاده کنند.

با این وجود مصرف خامه برای همه افراد مضر نیست؛ برای مثال در کودکان و نوجوانانی که با کمبود رشد مواجه هستند، مصرف خامه می‌تواند بسیار مفید باشد چرا که در حجم کم، انرژی زیادی به بدن وارد می‌کند و با وجود برخی ویتامین‌هایی که دارد، می‌تواند در رشد بدن بسیار تاثیر‌گذار باشد.

تیتر یک
  • اعلام مواضع مقامات ارشد تیم بایدن درباره برنامه هسته‌ای ایران

    اقتصادنیوز: ۳ عضو برجسته دولت جو بایدن به صراحت رویکرد کاخ سفید درباره ایران و برجام را اعلام کردند؛ مسیر بازگشت به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید