توضیحات معاون اداری و مالی نهاد ریاست جمهوری درباره بودجه این نهاد

کدخبر: 377908
معاون اداری و مالی نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد که رقم بودجه این نهاد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و میزان افزایش آن در مقایسه با بودجه مصوب سالجاری و میزان افزایش بودجه سایر دستگاه‌های مشابه، کاملا صرفه‌جویانه، حداقلی و متعارف ارزیابی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی اکبر اسماعیل‌آبادی در واکنش به خبر برخی سایت‌ها درباره آنچه «افزایش ۸۳۹ درصدی بودجه نهاد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به بودجه سال ۱۳۹۲» عنوان شده،  با تاکید بر اینکه بودجه نهاد ریاست جمهوری شفاف‌سازی شده است، گفت: در این لایحه، ردیف‌های بودجه‌ای نهاد در یک ردیف اصلی ادغام و ردیف‌های متفرقه حذف شده و این بودجه با توجه به کسری بودجه حدود ۱۵۰ میلیارد تومانی سال جاری نهاد کاملا صرفه‌جویانه و حداقلی است.  

معاون اداری و مالی نهاد ریاست جمهوری توضیح داد که بودجه سالجاری نهاد نسبت به سال گذشته به میزان ۸ درصد افزایش یافت که حتی در مقایسه با رشد قانونی میزان حقوق و مزایای قانونی کارکنان ناکافی است.

اسماعیل آبادی در پاسخ به پرسشی درباره ردیف‌های متفرقه و دلایل حذف و ادغام همه ردیف‌های تابعه در اختیار نهاد در یک ردیف اصلی اظهار کرد: بنابر رویه مورد عمل در زمان قبل از استقرار دولت‌های یازدهم و دوازدهم، نهاد ریاست جمهوری علاوه بر ردیف اصلی از سایر ردیف‌های متفرقه در اختیار سازمان برنامه و بودجه نیز بهره‌مند می‌شود.  

وی گفت: به عنوان مثال در سال ۱۳۹۲ که در خبر برخی از سایت‌ها نیز به آن اشاره شده، بودجه ردیف اصلی نهاد ۵۰ میلیارد تومان بوده، اما نهاد علاوه بر این رقم، جمعا از ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز تحت عنوان ردیف‌های متفرقه بهره‌مند شده است به عبارت دیگر حدود ۴ برابر بودجه اصلی تحت عناوین سایر ردیف‌های متفرقه برای نهاد بودجه اختصاص می‌یافته است.  

معاون اداری و مالی نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: به تدریح طی سنوات گذشته در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و به منظور استقرار نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و افزایش شفافیت بودجه و صورت‌های مالی، نسبت به حذف ردیف‌های متفرقه و ادغام همه ردیف‌های تابعه در اختیار نهاد در یک ردیف اصلی اقدام شده است.

source: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آمریکا در مسیر بازگشت به دوران قبل از ترامپ؛

    اقتصادنیوز: جو بایدن وعده داده در برابر مجموعه گسترده‌ای از تهدیدهای جدید علیه امنیت ملی امریکا، رویکردی کاملا متفاوت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید