ترامپ همچنان امیدوار به تداوم دولت خود

کدخبر: 377986
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر ادعای پیروزی در ایالت‌های سرنوشت ساز را تکرار کرد و گفت امیدوار است دولت بعدی، دولت ترامپ باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ بعدازظهر سه شنبه در برنامه‌ای با حضور سران تولید کننده واکسن کرونا حضور یافت و در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره همکاری با تیم دولت بعدی در زمینه توزیع واکسن، این ادعا را مطرح کرد.

وی افزود: ما باید ببینیم دولت بعدی چه کسی است؟ ما در ایالت‌های نوسان‌دار پیروز شدیم. از این رو باید صبر کنیم تا ببینیم دولت بعدی چه کسی خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: اما دولت بعدی هر که باشد، واقعا از اقدامی که ما انجام دادیم منتفع خواهد شد و امیدوارم که دولت بعدی، دولت ترامپ باشد.

ترامپ با تکرار اینکه امیدوارم است دولت بعدی، متعلق به او باشد، گفت: شما نمی‌توانید صدها هزار رای را بدزدید. شما نمی‌توانید کلاهبرداری و تقلب داشته باشید و همه را آنها (دموکرات‌ها) انجام دادند و با رای اندکی در ایالت‌های بانوسان، پیروز شدند.

وی افزود: به تعداد آرا و تمام فسادی که مرتکب شدند، نگاه کنید. در چنین انتخاباتی پیروز نخواهید شد اما امیدوارم که دولت بعدی، ادامه دولت ترامپ باشد.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی دستاوردهای بزرگ در حوزه بازار سهام، نرخ اشتغال و بازسازی بزرگ نظامی شد و ادامه داد: کاهش مالیات و مقررات در تاریخ بی سابقه است و با پیروزی به ما پاداش داده می‌شد.

ترامپ به تشویق اطرافیانش برای استفاده از قانون‌گذاران محلی یا دیوان‌عالی اشاره کرد و گفت: همه در این کشور می‌دانند که من ۷۵ میلیون رای به دست آوردم. بیشترین رای در تاریخ کشورمان برای رئیس جمهوری مستقر است. ۱۲ میلیون رای از ۶۳ میلیون رایی که در سال ۲۰۱۶ به دست آوردم بیشتر است.

وی که تنها آرای خود را قانونی می‌داند و نزدیک به ۸۰ میلیون رای رقیب را نامعتبر می‌خواند، افزود: رئیس جمهوری اوباما در دور دوم خود، ۳ میلیون رای کمتر به دست آورد و به سادگی پیروز شد اما من ۱۲ میلیون رای بیشتر کسب کردم اما آنها چیز دیگری می‌گویند.

رئیس جمهوری آمریکا، انتخابات این کشور را یک انتخابات متقلبانه نامید که عددهای استخراج شده از ماشین شمارش آرا، هزاران صندوق‎‌ رایی که از زیر میز بیرون کشیده شد، بخشی از آن است.

ترامپ در این اظهارات نشان داد همچنان امیدوار است دیوان عالی بتواند او را نجات دهد.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد اعلام کرد

    آزمون کیفی مازوت آغاز شده و پیش‌نویس استاندارد یورو ۵ بنزین در حال تدوین است؛ دو خبری که از سوی مسوولین سازمان ملی…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید