جزئیات دیدار وزیران خارجه ایران و جمهوری آذربایجان+عکس

کدخبر: 378163
اقتصاد نیوز : «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان که به کشورمان سفر کرده است با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن خوش آمد گوئی به وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، از پیشرفتهای صورت گرفته در مسیر آتش بس و توافق صلح و همچنین رفع اشغال اراضی جمهوری آذربایجان استقبال کرد.

ظریف همچنین با تشریح سیاستهای اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال منطقه قفقاز مبتنی بر حسن همجواری، بر حل و فصل دائمی بحران از طریق گفتگو و راه حل سیاسی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تسلیت مجدد شهادت شهید فخری زاده و محکوم ساختن این اقدام تروریستی، از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در طول این بحران و حمایت کشورمان از رفع اشغال تشکر و سیاست ایران در قبال بحران قره باغ را سیاستی متوازن خواند.

وزرای امور خارجه دو کشور همچنین در این دیدار در خصوص توسعه و تعمیق هر چه بیشتر روابط دو جانبه،  همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی، دریای خزر، پروژه‌های بازسازی مناطق آزاد شده ، همکاریهای مرزی ،امنیتی، طرح‌های در دست اجرا، بهره برداری از سد خداآفرین، راه آهن رشت- آستارا، کریدورهای شمال- جنوب و شرق- غرب و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و سایر مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کردند. 

 ظریف و بایراموف همچنین در  خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی نیز رایزنی کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما