پمپئو دانشجویان چینی را متهم به جاسوسی کرد

کدخبر: 378212
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه آمریکا با ادعای آنکه دانشجویان چینی در حال جاسوسی هستند، از دانشگاه‌های کشورش خواست تا برای تعداد آنها محدودیت قائل شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا، امروز (چهارشنبه) در اظهاراتی مدعی شد دانشجویان چینی در حال جاسوسی از کشورش هستند و در همین راستا از دانشگاه‌های کشورش خواست تا برای تعداد آن‌ها محدودیت در نظر بگیرند.

این سخنان وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی او در «مؤسسه صنعتی جورجیا» مطرح شده است. او با ادعای آنکه دانشجویان چینی جاسوسان این کشور و در حال سرقت اطلاعات هستند خواستار «محدودیت ورود دانشجویان چینی به دانشگاه‌های آمریکا و تعطیلی موسسات کنفسیوس» شد.

مؤسسات کنفسیوس مسئول برقرای توافقنامه‌هایی با دانشگاه‌های خارج از چین با هدف گسترش «زبان، فرهنگ، و آموزش‌ها این کشور در سرتاسر جهان است.»

پمپئو در سخنان خود دانشگاه‌های کشورش را «جیره‌خوار حزب کمونیست چین» دانست و خواستار آن شد تا با «کشور خودشان برای مقابله با جاسوسان چینی همکاری کنند.»

پیشتر در ماه شهریور سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد دولت ترامپ مجوز اقامت بیش از هزار دانشجوی چینی که در آمریکا تحصیل می‌کردند را از روز ۸ سپتامبر لغو کرده است.

در همان زمان «چاد ولف» سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا، نیز مدعی شد که برای جلوگیری از سرقت تحقیقات و اطلاعات حساس، واشنگتن دیگر به برخی از دانشجویان چینی روادید اختصاص نمی‌دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما