شکایت یک خبرنگار لبنانی از ولیعهد عربستان و امارات

کدخبر: 378315
اقتصاد نیوز : یک خبرنگار لبنانی از ولی‌عهد سعودی و امارات به علت هک گوشی همراه و انتشار تصاویر خصوصی‌اش به دادگاهی در آمریکا شکایت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «غاده عویس» خبرنگار لبنانی شبکه الجزیره در صفحه توئیتر خود نوشت که از «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «محمد بن زاید» ولی‌عهد امارات به اتهام هک تلفن همراهش و انتشار تصاویر خصوصی او در شش ماه گذشته به دادگاهی در فلوریدا شکایت کرده است.

به نوشته عربی۲۱، او نوشت که بن سلمان و بن زاید گمان می‌کنند که می‌توانند خواسته‌هایشان را با پول بخرند یا دیگران را بترسانند، اما این اشتباه است. گمان می‌کنند که امکان محاکمه آن‌ها وجود ندارد و می‌توانند به رفتارهای مستبدانه خود ادامه دهند.

غاده عویس در ادامه به شکایت‌هایی که علیه محمد بن سلمان در آمریکا صورت گرفته پرداخت و در این خصوص به شکایت «خدیجه چنگیز» همسر جمال خاشقچی و شکایت «سعد الجبری» مقام سابق اطلاعاتی عربستان سعودی اشاره کرد و افزود:‌ «رهبران مستبد مصونیت ندارند و بالاتر از قوانین بین‌المللی نیستند».

این خبرنگار لبنانی تأکید کرد که این مسأله برای او صرفا مسأله شخصی نیست و او به سبب تمامی کسانی که نمی‌توانند از ظلم سخن بگویند، خواهد جنگید.

وبگاه انگلیسی «هیل» نیز در این خصوص نوشته است که ۲۰ نفر در ارتباط با هک موبایل «غاده عویس» متهم هستند. برخی از تصاویر شخصی وی در خلال چند ساعت ۴۰ هزار بار ریتوییت (باز نشر) شده‌اند که مشخص است از سوی ارتش سایبری دولت سعودی انجام گرفته است.

پیش از این انجمن روزنامه‌نگاران جهان در بیانیه‌ای، هک تلفن همراه این خبرنگار لبنانی و انتشار تصاویر خصوصی‌اش را محکوم کرده بود. «غاده عویس» در توئیتر بارها با خبرنگاران و مقامات سابق سعودی تنش لفظی داشته است.

«محمد بن سلمان» در بهمن ماه سال گذشته نیز متهم به هک تلفن همراه «جف بزوس» مالک شرکت بزرگ آمازون و ثروتمندترین فرد جهان شد. روزنامه گاردین آن زمان نوشته بود که ولی‌عهد سعودی با نرم‌افزار اسرائیلی «پگاسوس» و با ارسال پیامی در واتس‌آپ جف بزوس، گوشی همراه او را هک است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما