محمد صدر مطرح کرد :

FATF در مجمع مسکوت مانده/ جزییات قرار داد 25 ساله ایران و چنین هنوز مشخص نیست

کدخبر: 378331
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: فعلا تا امروز هیچ اشاره‌ای به بررسی یا عدم بررسی FATF در جلسات نشده و فعلا این موضوعات مسکوت باقی مانده‌اند و باید دید که در آینده چه تصمیمی درباره این موضوعات اتخاذ خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازانتخاب ،محمد صدر  با اشاره به اظهارات اخیر محسن رضایی مبنی بر اینکه دولت طی درخواستی از رهبری خواستار تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام شده است، گفت: ما از این موضوع اطلاعی نداریم. چراکه اساسا نه آقای رضایی و نه دیگر دوستان در مجمع این موضوع را مطرح نکردند و در جلسات هم این مساله مورد بحث قرار نگرفته است که جزییات این اتفاق چه بوده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع تصمیمی برای ورود به این لوایح ندارد، گفت: فعلا تا امروز هیچ اشاره‌ای به بررسی یا عدم بررسی آن در جلسات نشده و فعلا این موضوعات مسکوت باقی مانده‌اند و باید دید که در آینده چه تصمیمی درباره این موضوعات اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد: البته من تصور می‌کنم که بالاخره دوستان با توجه به نیازهای کشور به این نتیجه خواهند رسید که تصویب این لوایح مهم است.

صدر در پاسخ به این پرسش که آیا مجمع در نهایت این لوایح را تصویب خواهد کرد، گفت: قطعا تصویب این لوایح از جمله FATF به نفع منافع ملی کشور است و روابط تجاری و بانکی ایران را با دنیا تسهیل می‌کند. احتمالا به مرور زمان آقایان به این نتیجه می‌رسند که تصویب این لوایح برای کشور ضروری است و آن زمان خواهد بود که این لوایح تصویب خواهد شد.

وی همچنین درباره آخرین جزییات قرارداد 25 ساله ایران و چین، گفت: هنوز اطلاعات جدیدی درباره این قرارداد عنوان نشده است و باید تا زمانی که جزییات آن مشخص می‌شود، صبر کرد و سپس درباره آن نظر داد.

 

تیتر یک
  • رویت هلال ماه شوال

    دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ روز اول شوال المکرم و عید سعید فطر است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما