معافیت‌ ویزای دیپلمات‌های آمریکایی درچین لغو شد

کدخبر: 378333
اقتصادنیوز : به دنبال آنکه ایالات متحده تحریم‌های مالی و ممنوعیت مسافرتی علیه ده‌ها مقام چینی اعمال کرد، پکن امروز (پنجشنبه) از لغو معافیت ویزا برای دیپلمات‌های آمریکایی که به هنگ‌کنگ و ماکائو سفر می‌کردند، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  هوآ چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت، پکن همچنین تحریم‌های متقابل علیه برخی از مقامهای آمریکایی، اعضای کنگره، پرسنل سازمانهای غیر دولتی و اعضای خانواده آنها بر سر رفتار "زننده" آنها درباره هنگ‌کنگ اعمال می‌کند.

این سخنگو گفت، چین از ایالات متحده می‌خواهد تا بیش از این "وارد این مسیر خطرناک و اشتباه نشود." این سخنگو از هویت افراد تحریمی یا زمان شروع تحریم‌ها صحبتی نکرد.

ایالات متحده روز دوشنبه علیه ۱۴ مقام چینی به اتهام ایفای نقش در تصویب قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ و بر سر اقدام ماه گذشته پکن در رد صلاحیت قانونگذاران اپوزیسیون منتخب در هنگ‌کنگ تحریم‌های مالی و ممنوعیت مسافرتی اعمال کرد.

این اقدام آمریکا عمدتا به چشم تلاشی از سوی دونالد ترامپ برای تحکیم میراث "سختگیری علیه چین" و وادار کردن جو بایدن به اتخاذ موضعی مشابه علیه پکن در زمانی که احساسات ضد چینی دو حزب اصلی آمریکا در کنگره بالاست، دیده می‌شود. بایدن ۲۰ ژانویه روی کار می‌آید.

ماه اوت دولت ترامپ تحریم‌هایی را علیه کری لام، مدیر اجرایی هنگ‌کنگ و دیگر مقام‌های ارشد بر سر آنچه نقش آنها در محدود کردن آزادی‌ها حین سرکوب جنبش دموکراسی‌خواهانه در این دولت‌شهر خواند، تحریم کرد.

 

 

 

 

تیتر یک
  • پیش بینی بورس دوشنبه ۲۷ اردیبهشت

    روز گذشته علاوه بر شاخص کل بورس، شاخص هم وزن نیز نزول کرد. پیش بینی بورس دوشنبه ۲۷ اردبیهشت نشان می دهد چشم انداز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما