پاکستان از اواسط اسفندماه ۹۹ واکسن کرونا دریافت می‌کند

کدخبر: 378366
اقتصادنیوز : سرپرست وزارت بهداشت پاکستان روز پنجشنبه اعلام کرد، این کشور از ماه مارس ۲۰۲۱ (اواسط اسفندماه ۹۹) به واکسن کرونا دسترسی خواهد داشت و طرح اجرای واکسیناسیون را در اسرع وقت آغاز خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «فیصل سلطان» دستیار ویژه نخست وزیر و سرپرست وزارت بهداشت پاکستان طی گفت وگو با شبکه خبری «دنیا نیوز» این کشور گفت: پاکستان از ماه مارس سال آینده میلادی واکسن کرونا را دریافت خواهد کرد.

وی افزود: پس از دریافت واکسن، طرح واکسیناسیون بدون اتلاف وقت به اجرا درخواهد آمد و در اولین مرحله ماموران سلامت، مبارزان خط مقدم کرونا و شهروندان ۶۰ سال به بالا واکسینه خواهند شد.

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: این کشور فرآیند مختلفی را برای دریافت واکسن کرونا طی خواهد کرد و برای تامین واکسن کرونا هم اکنون با بیش از ۳ کشور در ارتباط هستیم.

وی افزود: انتخاب این که کدام واکسن موثر خواهد بود، برای پاکستان دشوار است. به همین دلیل رایزنی‌ها با دانشمندان و کارشناسان ادامه دارد و تلاش می‌شود بهترین نوع واکسن خریداری شود و پس از آن روند واکسیناسیون طی ۳ مرحله در پاکستان انجام خواهد شد.

دولت پاکستان درحالی از دریافت واکسن کرونا تا چهار ماه آینده خبر می‌دهد که روزهای اخیر پیشنهاد مسکو برای ارائه واکسن کرونای روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» را دریافت کرد.

پیشتر وزیر توسعه و برنامه‌ریزی پاکستان که‌ همزمان ریاست ستاد ملی عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا را برعهده دارد، اعلام کرد: پاکستان رسماً اقدامات برنامه‌ریزی شده برای تولید بومی واکسن کرونا را آغاز کرده است.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان (یعنی از هفتم اسفندماه ۹۸) تا کنون ۸ هزار و ۶۰۳ نفر از بیماران کرونایی جان سپردند. در مجموع ۴۲۹ هزار و ۲۸۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. 

 

تیتر یک
  • مرز یک میلیونی گرم طلا شکسته شد

    اقتصادنیوز: امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ در اولین روز هفته تمام بازارها روند صعودی داشتند. روز شنبه طلای ۱۸ عیار توانست با…

از دست ندهید
بلیط هواپیما